Згідно з пп. 200.4 ПКУ при від’ємному значенні суми, розрахованої згідно з пп. 200.1 ПКУ, така сума:
а) враховується у зменшення суми податкового боргу з податку, що виник за попередні звітні (податкові) періоди (у тому числі розстроченого або відстроченого відповідно до цього Кодексу) в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до п. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, а в разі відсутності податкового боргу -
б) або підлягає бюджетному відшкодуванню за заявою платника у сумі податку, фактично сплаченій отримувачем товарів (послуг) у попередніх та звітному податкових періодах постачальникам таких товарів(послуг) або до Державного бюджету України, в частині, що не перевищує суму, обчислену відповідно до пп. 200-1.3 ПКУ на момент отримання контролюючим органом податкової декларації, на поточний рахунок платника податку та (або) у рахунок сплати грошових зобов’язань або погашення податкового боргу такого платника податку з інших платежів, що сплачуються до державного бюджету;
в) та/або зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду.
Зазначимо, що з огляду на наведене вище, бюджетне відшкодування є правом платника податку (при цьому правом на відшкодування суми від’ємного значення ПДВ, що була фактично оплачено). При цьому він самостійно визначає, які суми (виходячи з того, які суми відповідають умовам) він бажає отримати у вигляді бюджетного відшкодування. Тож платник податку може зазначити у заяві суму від’ємного значення з однією накладною, що була фактично ним оплачено.
В подальшому після оплати наступних видаткових накладних підприємство має право подати і на їх бюджетне відшкодування.
Розшифровки суми податку, фактично сплаченої у попередніх та звітному (податкових) періодах постачальникам товарів/послуг або до Держбюджету України (сума рядка 2 таблиці 1 додатку 3) здійснюється в таблиці 2 додатка 3 до декларації.
Як роз’яснюють податківці в таблиці 2 зазначається індивідуальний податковий номер контрагента, за рахунок якого виникла сума від’ємного значення, виходячи з хронології її виникнення, починаючи зі звітного періоду, який є найближчим до дати подання декларації (найновіший звітний період) та закінчуючи найбільш давнім звітним періодом.
Таким чином необхідно зазначати саме період виникнення від’ємного значення (тобто за фактом першої події), а не за датою оплати (тобто не датою, коли виникло право на бюджетне відшкодування).
Отже, у ситуації, яка зазначається у запитані, необхідно вказувати місяць березень (за умови, що суму такого ПДВ було оплачено).
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись