По-перше, потрібно скласти розрахунок коригування до податкової накладної що була складена та зареєстрована у лютому. Такий РК складається з метою обнулити зайво складену ПН.
Відповідно до п. 192.1 ПКУ розрахунок коригування, складений постачальником товарів/послуг до податкової накладної, яка складена на отримувача - платника податку, підлягає реєстрації в ЄРПН отримувачем (покупцем) товарів/послуг, якщо передбачається зменшення суми компенсації вартості товарів/послуг їх постачальнику, для чого постачальник надсилає складений розрахунок коригування отримувачу. Такий РК складається на дату виявлення помилки з кодом типу коригування «103» (повернення товару або авансових платежів). Більш докладно про це – тут.
По-друге, помилкова податкова накладна за лютий повинна була відображатися у складі податкових зобов’язань у декларації з ПДВ за лютий у загальному порядку. РК, складений для виправлення такої ПН, відображається вже у декларації з ПДВ за березень у таблиці 1 додатку Д1. Якщо податкова накладна та РК до неї будуть відображені правильно у потрібні періоди (ПН – у лютому, РК – після його реєстрації у березні), то після цього реєстраційний ліміт СЕА ПДВ буде сформовано без урахування цієї операції.
Якщо у березні буде оформлено нове постачання продукції, на таке постачання слід скласти та зареєструвати нову ПН у загальному порядку. При цьому потрібно буде скласти нові первинні документи на постачання продукції у березні.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись