Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Експорт за нижчою ціною від ціни собівартості: як скласти ПН?

Підприємство здійснює експорт товарів за ціною нижчою за базу оподаткування ПДВ. Як такому випадку складається ПН? Як відобразити в декларації?

Згідно з пп. «а»«б» і «г» п. 185.1 ПКУ об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з:

  • постачання товарів (послуг), місце постачання яких відповідно до ст. 186 ПКУ розташоване на митній території України;
  • вивезення товарів за межі митної території України.

Відповідно до пп. «а» п. 195.1.1 ПКУ операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту оподатковуються ПДВ за нульовою ставкою.

Водночас, база оподаткування операцій з постачання товарів (послуг) не може бути нижче ціни придбання таких товарів(послуг), а база оподаткування операцій з постачання самостійно виготовлених товарів/послуг не може бути нижче звичайних цін.

При цьому, податківці у ІПК від 05.05.2017 р. №87/6/99-99-15-03-02-15/ІПК зазначають, що до загального обсягу операції з вивезення товарів за межі митної території України у митному режимі експорту, яка оподатковується ПДВ за нульовою ставкою, включається сума різниці між ціною придбання таких товарів та фактичною ціною їх вивезення за межі митної території України у митному режимі експорту.

Аналогічний висновок наводять податківці і у листі від 21.08.2017 р. № 1695/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

Отже, з роз’яснення податківців можна зробити висновок, що платник податку все одно зобов’язаний скласти дві податкові накладні (одну на експорт за договірною ціною, а другу на перевищення бази оподаткування над договірною ціною). Водночас, обидві накладні складаються з нульовою ставкою.

Таким чином, одна податкова накладна (на експорт) складається на дату здійснення експортної операції з типом причин 07 та умовним ІПН 300000000000 (детальніше про це тут). А друга ПН складається не пізніше останнього дня місяця здійснення відповідної операції з типом причини 15, з власними даними, що зазначаються у рядках, відведених для даних покупця (про неї тут). Обидві накладні складаються за ставкою 0%.

Щодо декларації, то ми вважаємо, що як загальна сума в межах договірної ціни експорту, так і сума перевищення,  відображаються у рядку 2 «Операції з вивезення товарів за межі митної території України».

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Експорт , ПДВ , Податкова накладна , Собівартість , Декларація

Коментарі: 1

Новини по темі

Консультації по темі