Пунктом 1 ст. 528 ЦКУ встановлено, що виконання обов’язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства або суті зобов’язання не випливає обов’язок боржника виконати зобов’язання особисто. У цьому разі кредитор зобов’язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.
А відповідно до умов запитання, оплату за послуги із санаторно-курортного лікування трьохстороннім договором покрадено на іншу особу, ніж отримувач таких послуг.
Згідно з п. 201.1 ПКУ на дату виникнення ПЗ з ПДВ платник податку зобов’язаний скласти ПН в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН, а потім згідно з п. 201.10 ПКУ надати покупцю за його вимогою.
У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема, повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юрособи, або прізвище, ім’я та по батькові фізособи, зареєстрованої як платник ПДВ, - покупця (отримувача) товарів/послуг (пп. «д» п. 201.1 ПКУ).
З огляду на це, податківці у підкатегорії 101.17 «ЗІР» (відповідь на запитання: «Який порядок складання податкової накладної при поставці товарів/послуг покупцю, якщо договором передбачена оплата за такі товари/послуги від третьої особи?») прийшли до висновку, що незважаючи на те, що за умовами договору виконання обов’язок щодо оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається на покупця (отримувача) товарів/послуг.
Таким чином, ПН слід виписувати на фізособу-безпосереднього отримувача послуг із санаторно-курортного лікування.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити