Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Оплата за послуги від третьої особи: на кого виписувати ПН?

Відповідно до умов трьохстороннього договору, ТОВ надає послуги з санаторно-курортного лікування фізособі, які оплачує Управління праці та соцзахисту населення. На кого виписувати ПН: на кінцевого споживача-фізособу, який безпосередньо отримує послуги, чи на Управління, яке оплачує надані ТОВ путівки?

Пунктом 1 ст. 528 ЦКУ встановлено, що виконання обов’язку може бути покладено боржником на іншу особу, якщо з умов договору, вимог ЦКУ, інших актів цивільного законодавства або суті зобов’язання не випливає обов’язок боржника виконати зобов’язання особисто. У цьому разі кредитор зобов’язаний прийняти виконання, запропоноване за боржника іншою особою.

А відповідно до умов запитання, оплату за послуги із санаторно-курортного лікування трьохстороннім договором покрадено на іншу особу, ніж отримувач таких послуг.

Згідно з п. 201.1 ПКУ на дату виникнення ПЗ з ПДВ платник податку зобов’язаний скласти ПН в електронній формі та зареєструвати її в ЄРПН, а потім згідно з п. 201.10 ПКУ надати покупцю за його вимогою.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках обов’язкові реквізити, зокрема, повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юрособи, або прізвище, ім’я та по батькові фізособи, зареєстрованої як платник ПДВ, - покупця (отримувача) товарів/послуг (пп. «д» п. 201.1 ПКУ).

З огляду на це, податківці у підкатегорії 101.17 «ЗІР» (відповідь на запитання: «Який порядок складання податкової накладної при поставці товарів/послуг покупцю, якщо договором передбачена оплата за такі товари/послуги від третьої особи?») прийшли до висновку, що незважаючи на те, що за умовами договору виконання обов’язок щодо оплати за товари/послуги покладено на іншу особу, податкова накладна складається на покупця (отримувача) товарів/послуг.

Таким чином, ПН слід виписувати на фізособу-безпосереднього отримувача послуг із санаторно-курортного лікування.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Калашян Катерина
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
ПДВ , Податкова накладна , Послуги

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі