• Посилання скопійовано

Якою датою складати РК до помилкової податкової накладної?

Постачальник у грудні 2018 р. склав ПН на суму більшу, ніж повинен був. Покупець помилково включив ПН до податкового кредиту у грудні 2018 р. У лютому 2019 р. постачальник прислав на реєстрацію РК від 31.01.2019 р. до неправильної ПН за 15.12.2018 р. на зменшення. Якою датою складається РК до помилкової ПН? Чи потрібно покупцю уточнити декларацію з ПДВ за грудень 2018 р.?

Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений п. 201.10 ПКУ термін.

Відповідно до п. 201.10 ПКУ податкова накладна, яка містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ  (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. Податкова накладна з неправильною сумою не може ідентифікуватися з госпоперацією та не відповідає первинним документам.

Щодо дати складання РК для виправлення помилок прямих норм у ПКУ немає. Податківці неодноразово вказують на те, що РК складається на дату виявлення та виправлення помилки, зокрема, у «ЗІР», підкатегорії 101.15 у питаннях: «Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилки, допущеної у полях верхньої лівої частини податкової накладної?» та «Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер»?», а також в ІПК від 10.10.2018 р. №4368/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

За умовами запитання РК складається на дату 31.01.2019 р.

Оскільки ПН з неправильною сумою не може вважатися правильною, то її не можна було включати до складу податкового кредиту у грудні 2018 р. Це можна буде зробити лише у тому періоді, коли буде зареєстрований РК до такої накладної. Отже,  покупцю потрібно уточнити декларацію з ПДВ за грудень 2018 р., виключивши з неї цю податкову накладну, та включити правильну суму податкового кредиту у декларацію того періоду, коли буде зареєстровано зменшуючий РК.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Повернення ПДВ при анулюванні реєстрації
    Підприємство анулює реєстрацію платника ПДВ. В останній декларації за червень 2025 р. відображено від'ємне значення 900 грн (рядок 20.2.1), яке заявлено до відшкодування. Водночас на електронному рахунку в СЕА ПДВ є залишок коштів 7000 грн. Як коректно заповнити Додаток 3 до декларації, щоб повернути на поточний рахунок обидві суми: і від'ємне значення з декларації, і залишок коштів з електронного рахунку?
    11.07.20256
  • Постачання товарів оборонного призначення: як оподатковується ПДВ під час воєнного стану?
    Як на період дії воєнного стану оподатковуються ПДВ операції з постачання товарів оборонного призначення?
    11.07.202517
  • Допомога на лікування працівниці: облік ПДВ та ПДФО
    ТОВ на загальній системі оподаткування надає допомогу на лікування онкохворої співробітниці, придбавши для неї ліки за безготівковим розрахунком. Всі підтверджуючі медичні документи та документи від постачальника є. Чи потрібно нараховувати компенсуючі зобов'язання з ПДВ? Чи є вартість ліків додатковим благом для співробітниці та як це відобразити у звіті 4ДФ?
    10.07.202533
  • Коригування імпортного ПДВ за аркушем коригування: повернення та облік
    Як діяти підприємству після отримання аркуша коригування до митної декларації, який скасував мито та зменшив суму ПДВ? Чи обов'язково повертати ПДВ з бюджету? Як правильно відобразити це в обліку та що робити з розбіжностями у сальдо розрахунків з митницею?
    10.07.202525
  • Чи зберігається право на ПК та бюджетне відшкодування за НА, переданими ЗСУ?
    Комунальне підприємство (платник ПДВ, загальна система) придбало пікап за власні кошти у лютому 2025 р. Суму ПДВ включено до ПК, що спричинило від’ємне значення. У травні 2025 року автомобіль, не введений в експлуатацію, передано ЗСУ в межах військово-транспортного обов’язку. Чи має право підприємство заявити бюджетне відшкодування?
    10.07.202531