Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Якою датою складати РК до помилкової податкової накладної?

Постачальник у грудні 2018 р. склав ПН на суму більшу, ніж повинен був. Покупець помилково включив ПН до податкового кредиту у грудні 2018 р. У лютому 2019 р. постачальник прислав на реєстрацію РК від 31.01.2019 р. до неправильної ПН за 15.12.2018 р. на зменшення. Якою датою складається РК до помилкової ПН? Чи потрібно покупцю уточнити декларацію з ПДВ за грудень 2018 р.?

Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений п. 201.10 ПКУ термін.

Відповідно до п. 201.10 ПКУ податкова накладна, яка містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ  (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. Податкова накладна з неправильною сумою не може ідентифікуватися з госпоперацією та не відповідає первинним документам.

Щодо дати складання РК для виправлення помилок прямих норм у ПКУ немає. Податківці неодноразово вказують на те, що РК складається на дату виявлення та виправлення помилки, зокрема, у «ЗІР», підкатегорії 101.15 у питаннях: «Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилки, допущеної у полях верхньої лівої частини податкової накладної?» та «Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер»?», а також в ІПК від 10.10.2018 р. №4368/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.

За умовами запитання РК складається на дату 31.01.2019 р.

Оскільки ПН з неправильною сумою не може вважатися правильною, то її не можна було включати до складу податкового кредиту у грудні 2018 р. Це можна буде зробити лише у тому періоді, коли буде зареєстрований РК до такої накладної. Отже,  покупцю потрібно уточнити декларацію з ПДВ за грудень 2018 р., виключивши з неї цю податкову накладну, та включити правильну суму податкового кредиту у декларацію того періоду, коли буде зареєстровано зменшуючий РК.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Єгорова Юлія
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Коригування , ПДВ , Податкова накладна

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі