Відповідно до п. 201.1 ПКУ на дату виникнення податкових зобов’язань платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в ЄРПН у встановлений п. 201.10 ПКУ термін.
Відповідно до п. 201.10 ПКУ податкова накладна, яка містить помилки в реквізитах, визначених п. 201.1 ПКУ (крім коду товару згідно з УКТ ЗЕД), які не заважають ідентифікувати здійснену операцію, її зміст (товар/послугу, що постачаються), період, сторони та суму податкових зобов’язань, є підставою для віднесення покупцем сум податку до податкового кредиту. Податкова накладна з неправильною сумою не може ідентифікуватися з госпоперацією та не відповідає первинним документам.
Щодо дати складання РК для виправлення помилок прямих норм у ПКУ немає. Податківці неодноразово вказують на те, що РК складається на дату виявлення та виправлення помилки, зокрема, у «ЗІР», підкатегорії 101.15 у питаннях: «Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі виправлення помилки, допущеної у полях верхньої лівої частини податкової накладної?» та «Який порядок виправлення помилки, допущеної в податковій накладній, а саме в полі «Індивідуальний податковий номер»?», а також в ІПК від 10.10.2018 р. №4368/6/99-99-12-02-01-15/ІПК.
За умовами запитання РК складається на дату 31.01.2019 р.
Оскільки ПН з неправильною сумою не може вважатися правильною, то її не можна було включати до складу податкового кредиту у грудні 2018 р. Це можна буде зробити лише у тому періоді, коли буде зареєстрований РК до такої накладної. Отже, покупцю потрібно уточнити декларацію з ПДВ за грудень 2018 р., виключивши з неї цю податкову накладну, та включити правильну суму податкового кредиту у декларацію того періоду, коли буде зареєстровано зменшуючий РК.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись