Головна Усі консультації Оподаткування ПДВ

Імпорт програмного забезпечення: оподаткування ПДВ на митниці

Підприємство планує імпортувати з-за кордону програмне забезпечення з метою перепродажу в Україні. Нерезидент надсилає інсталяційний диск та флеш-карту з електронним ключем. Які правила оподаткування такого імпорту? Як зазначати ці активи в інвойсі та в митній декларації?

Як зазначали податківці в листі ДФС від 07.04.2016 р. №7765/6/99-99-19-03-02-15, п. 26-1 підрозділу 2 розділу ХХ ПКУ встановлено, що для операцій з постачання програмної продукції, тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, запроваджено пільговий режим оподаткування ПДВ, згідно з яким звільняються від оподаткування цим податком операції з постачання програмної продукції.

Особливості оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України визначено в УПК, затвердженій наказом Міндоходів від 07.10.2013 р. №536.

Так, зокрема, операції із постачання програмної продукції від нерезидента резиденту на митну територію України не оподатковуються ПДВ.

При цьому до програмної продукції належать:

  • результат комп’ютерного програмування у вигляді операційної системи, системної, прикладної, розважальної та/або навчальної комп’ютерної програми (їх компонентів), а також у вигляді інтернет-сайтів та/або онлайн-сервісів;
  • криптографічні засоби захисту інформації.

Отже, і саме програмне забезпечення, наведене на диску, і електронний ключ до нього, не будуть оподатковуватися ПДВ. А ось носій, на якому буде передаватися програмна продукція – це інша справа. Для них пільг не передбачено, а отже, їх ввезення на умовах імпорту має оподатковуватися ПДВ на загальних підставах. 

Щодо здійснення митного оформлення документів при ввезенні програмного забезпечення на митну територію України на матеріальних носіях податківці в цьому ж листі нагадували, що умови поміщення товарів у митний режим імпорту визначено ст. 75 МКУСтаттею 335 МКУ встановлено перелік документів, необхідних для здійснення митного контролю та митного оформлення товарів, що переміщуються через митний кордон України.

Перелік документів, з використанням яких декларуються товари, що переміщуються через митний кордон України підприємствами, визначено п. 2-7 Положення №450.

У разі переміщення через митний кордон України матеріальних носіїв програмного забезпечення, що розглядається як результати наданих/виконаних послуг/робіт, заповнення граф митної декларації відповідно до митного режиму імпорту здійснюється з особливостями, визначеними п. 2 розділу ІІ Порядку № 651.

Так, у разі переміщення через митний кордон товарів як носіїв результатів наданих/виконаних послуг/робіт:

  • у графi 31 МД зазначаються вiдомостi про такi носiї, а також про iнформацiю, яка на них розмiщена;
  • у графi 33 МД зазначається код згiдно з УКТ ЗЕД такого носiя;
  • у графі 42 МД зазначається вартiсть таких носiїв без урахування вартостi iнформацiї, що на них розмiщена;
  • у графi 45 МД зазначається митна вартiсть таких носiїв без урахування вартостi iнформацiї, яка на них розмiщена.

Отже, для того, щоб було простіше скласти митну декларацію, варто, щоб нерезидент-постачальник в інвойсі окремо зазначив вартість програмного забезпечення, і окремо – вартість носіїв, на яких воно буде надсилатися. 

Натомість інформація, яка передається мережею Інтернет без переміщення через митний кордон України матеріальних носіїв інформації, не декларується митним органом та не підлягає митному контролю та оформленню.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДВ
Теги:
Імпорт , Митниця , ПДВ , Декларація

Новини від Дт-Кт «Дебету-Кредиту» – тепер у Viber!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі