• Посилання скопійовано

ПН виписана на передоплату за нерозмитнений товар: чи зазначати код УКТ ЗЕД?

Який код УКТ ЗЕД необхідно зазначати постачальнику у ПН, виписаній на передоплату, отриману від покупця, якщо товар ще не розмитнили на митниці (МД ще немає)?

Відповідно до п. 187.1 ПКУ, датою виникнення ПЗ з ПДВ з постачання товарів/послуг вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше: або зарахування коштів від покупця, замовника (оприбуткування готівки), або дата відвантаження товарів, надання послуг.


З 06.08.2011 р. код УКТ ЗЕД є обов'язковим реквізитом податкової накладної (п. 201.1 ПКУ), і його правильне заповнення безпосередньо визначає правомірність віднесення ПДВ за такою ПН до складу ПК.

За умовами запитання, першою подією є отримання авансу від покупця, проте на дату надходження коштів на поточний рахунок постачальника-імпортера і відповідно на дату виникнення ПЗ з ПДВ у нього МД на товар ще не оформлена, тобто товар, який має бути реалізований за отриманою передоплатою, ще фактично не придбаний. I точно дізнатися, за яким кодом УКТ ЗЕД буде розмитнено товар, неможливо.

Під час виписування ПН на імпортовані товари у графі 4 «код товару згідно з УКТ ЗЕД» має проставлятися код УКТ ЗЕД, зазначений у МД, якою буде оформлено такі товари під час їх ввезення в Україну. Коди УКТ ЗЕД присвоюються тому чи іншому товару митниками під час розмитнення.

Оскільки ПН при реалізації імпортних товарів підлягає реєстрації у ЄРПН, то слід виписати ПН з орієнтовними кодами УКТ ЗЕД, а коли буде МД — виписати до такої ПН РК із правильними кодами, де коригуватиметься номенклатура (графа 3) та код УКТ ЗЕД (графа 4). Тобто неправильні коди та відповідно номенклатура відображаються з мінусом, а фактичні (правильні) коди та номенклатура — з плюсом. Датою такого РК може бути дата МД, отриманої імпортером.

У такому випадку РК також необхідно реєструвати в ЄРПН. Зверніть увагу: правильний код товару (графа 4) потрібно зазначати у ПН на кожному етапі реалізації товару. Але зазначимо, що на законодавчому рівні за ст. 192 ПКУ підстав для коригування такого випадку не передбачено.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»