• Посилання скопійовано

Чи може бути складений один розрахунок коригування за зведеною формою до декількох ПН

Чи може бути складений один розрахунок коригування за зведеною формою до декількох зведених податкових накладних?

Офіційна думка

В Узагальнюючій податковій консультації від 21.12.2012 р. №1177 "Щодо окремих питань складання зведеної податкової накладної" зазначено: 


"... Ні, не може. «Зведений» розрахунок коригування складається відповідно до періодичності оформлення зведених податкових накладних.

В одному «зведеному» розрахунку коригування не можуть коригуватися показники різних зведених податкових накладних. "

 

А що на практиці?

Важливо, як зазначено в УПК №1177, що в одному зведеному Розрахунку коригування не можуть коригуватися показники різних зведених податкових накладних.

Приклад.

ПП «Захід» щотижня в середу або четвер відвантажує ПП «Схід» металопрокат та будматеріали за різними договорами на поставку. У договорах визначено періодичність оплати поставленого товару: за договором №1 — 25 числа місяця, за договором №2 — 27 числа місяця. Зведені ПН виписуються на дату оплати (або останнім днем місяця).

Наступного місяця відбувається:

1) повернення покупцем металопрокату частинами протягом місяця. Продавець повернув кошти 30 числа місяця;

2) зміна суми компенсації будматеріалів, що передбачено додатком до договору.

За наведеними умовами треба скласти окремі зведені розрахунки коригування, що виписуватимуться до окремих зведених ПН.

Покупець повертає металопрокат частинами, а продавець повертає кошти однією сумою на всю вартість товару. Саме на цю дату — 30 числом — слід виписати зведений Розрахунок коригування на суму поверненого металопрокату.

Зведений Розрахунок коригування на зміну суми компенсації будматеріалів складається за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок, на нашу думку — датою складання додатка до договору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Кондзелка Марьяна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20242
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202422
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 691
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432