• Посилання скопійовано

Як складати ПН за програмою «Доступні ліки»?

Підприємство є учасником програми «Доступні ліки». Кошти відшкодовує МЦПМСД (платник ПДВ). Підприємство звітується перед МЦПМСД два рази на місяць. Вартість ліків компенсується частково за рахунок споживача, частково за рахунок бюджетних коштів. Якою датою складати податкову накладну?

Згідно зі ст. 49 Бюджетного кодексу розпорядник бюджетних коштів після отримання товарів, робіт і послуг відповідно до умов взятого бюджетного зобов'язання приймає рішення про їх оплату та надає доручення на здійснення платежу органу Казначейства. 

Згідно з п. 187.7 ПКУ датою виникнення податкових зобов'язань у разі постачання товарів/послуг з оплатою за рахунок бюджетних коштів є дата зарахування таких коштів на банківський рахунок платника податку або дата отримання відповідної компенсації у будь-якій іншій формі, включаючи зменшення заборгованості такого платника податку за його зобов'язаннями перед бюджетом. Отже, в даному випадку податкові зобов’язання виникають на дату отримання бюджетних коштів від МЦПМСД на рахунок.

На дату виникнення податкових зобов’язань слід скласти податкову накладну. Оскільки МЦПМСД є платником ПДВ, то складається звичайна податкова накладна на його ім’я як на платника ПДВ.

Також у такій податковій накладній в загальному порядку зазначається вся номенклатура ліків, які були продані за рахунок бюджету, їх кількість, ціна та вартість – в частині, що відповідає отриманій сумі коштів. Цю інформацію можна отримати зі звіту перед МЦПМСД, на підставі якого були перераховані кошти.

Бухгалтерські проведення будуть такими як і проведення за операціями з оптової торгівлі, але «покупцем» тут виступає МЦПМСД.  Цілком логічно вести такі розрахунки на субрахунку 361. 

Бухоблік показаний у таблиці нижче, суми умовні:

Бухоблік надання ліків безкоштовно з подальшою компенсацією від МЦПМСД

№з/п

Зміст господарської операції

Бухоблік

Сума, грн

Дебет

Кредит

1.

Надання ліків покупцям в частині їх вартості, що компенсується бюджетом

361

702

1200,00

2.

Отримано від бюджету компенсацію вартості ліків

311

361

1200,00

3.

Нарахування податкових зобов’язань з ПДВ на дату надходження коштів з бюджету

702

641/ПДВ

200,00

Отримання грошових коштів від приватних покупців як доплату за програмою «Доступні ліки» реєструється через РРО та проводиться в обліку як звичайний продаж ліків. Податкова накладна на ці суми складається за щоденними підсумками операцій на підставі Z-звіту РРО. Про особливості складання таких ПН ми писали тут>> 

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при реалізації товару за ціною нижче собівартості придбання
    Підприємством укладено угоду з Фондом ГО на постачання імпортного обладнання. Договір без ПДВ. При розмитнені підприємство сплатило ПДВ 228 855 грн. Наш замовник стверджує, що ми можемо компенсувати ПДВ за рахунок ПК з ПДВ, а їм продати без ПДВ. Чи входить в собівартість товару «імпортне» ПДВ? Оскільки ціна по договору 1 328 488 без ПДВ, а митна вартість з ПДВ 1 373 130 грн, чи можливо реалізувати обладнання по договірній ціні, якщо вона нижче собівартості?
    Сьогодні 13:065
  • Чи можна скласти ПН за щоденним підсумком при продажу подарункових сертифікатів, якщо іх продають через ПРРО?
    При здійсненні операцій з продажу подарункових сертифікатів постачальник (платник ПДВ) має право на складання податкової накладної за щоденними підсумками операцій
    Сьогодні 12:111
  • Відображення у декларації з ПДВ операції з придбання та продажу товару за межами митної території України
    Операції з придбання та продажу товару за межами митної території України у податковій декларації з ПДВ не відображаються
    Сьогодні 10:452
  • Що з ПДВ при зарахуванні решти до скарбнички?
    ТОВ здійснює роздрібний продаж тютюнової продукції через інтернет-магазин. Пачка коштує 499 грн. Покупець надсилає на розрахунковий рахунок 500 грн. Чи можна в чеку 1 гривню пробивати як скарбничку, тобто заборгованість перед покупцем? Чи виникає податкове зобов'язання з ПДВ на 1 грн?
    03.04.202522
  • У експедитора немає СМГС: що з ПДВ?
    Транспортно-експедиторська компанія організовує залізничні перевезення вантажів. Облік здійснює за транзитними операціями. Замовник (платник ПДВ) замовив організувати послугу, яка складається з надання вагонів (власних або орендованих) та витрат на повернення порожнього вагона після вивантаження. Це експортне перевезення. Послугу з повернення порожнього вагону надає Укрзалізниця за ставкою 0% ПДВ. Це підтверджено електронним документом УЗ за списанням згідно з кожним вагоном. За якою ставкою ПДВ (0% або 20%) експедитор має подати на відшкодування витрати щодо повернення вагонів, якщо СМГС надано замовнику, як платнику тарифу?
    03.04.202536