Вивезення товарів у митному режимі експорту є об'єктом оподаткування ПДВ. Товари вважаються вивезеними за межі митної території України, якщо таке вивезення підтверджене в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, митною декларацією, оформленою відповідно до вимог Митного кодексу України.
Відповідно до пп. «б» п. 187.1 ПКУ, податкові зобов'язання при експорті товарів виникають за датою оформлення МД, що засвідчує факт перетину митного кордону України, яку оформлено відповідно до вимог митного законодавства. Це особливо важливо пам'ятати в перехідних датах місяців: наприклад, замитнення — 30 січня, а вивезення 01 лютого. У такому випадку ПЗ будуть у лютому.
Зверніть увагу: за п. 187.11 ПКУ попередня оплата (аванс) вартості товарів, що експортуються, не збільшує ПЗ експортера. База оподаткування визначається згідно з п. 188.1 ПКУ як договірна вартість, але не нижча за звичайні ціни.
У разі експорту товарів податкова накладна виписується на дату оформлення МД, що засвідчує факт перетинання митного кордону України. Оскільки покупець-нерезидент не зареєстрований платником ПДВ, то податкова накладна йому не видається, а залишається у продавця. Такі податкові накладні не підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних (п. 4 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 р. №1246).
1. У верхній лівій частині оригіналу такої податкової накладної робиться відповідна позначка «Х» та зазначається тип причини 07 — експортні постачання (п. 8 Порядку №1379).
2. У рядках «Індивідуальний податковий номер покупця» та «Номер свідоцтва про реєстрацію платника податку на додану вартість (покупця)» проставляється нуль (п. 8.1 Порядку №1379).
Нагадаємо, що відповідно до пп. 195.1.1 ПКУ операції з експорту товарів, якщо їх експорт підтверджений МД, оформленою відповідно до вимог митного законодавства, оподатковуються за нульовою ставкою. У такому випадку у розділі III графи 10 податкової накладної проставляється нуль (п. 11 Порядку №1379).
Підсумовуючи вищесказане, підкреслимо, що факт здійснення нерезидентом попередньої оплати товару не вимагає складання податкової накладної, оскільки дата виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у продавця товарів — експортера відповідає даті оформлення МД.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись