• Посилання скопійовано

Податковий кредит з ПДВ за касовим чеком

Працівник надав касовий чек на придбання дизельного палива за готівку на суму 600 грн, у т.ч. ПДВ -100 грн. Як відобразити ПК за цією операцією, якщо вона здійснена в рамках госпдіяльності, а також якщо таке придбання здійснено для невиробничого використання? Обмеження в сумі чека (200 грн без ПДВ) стосуються одного постачальника за день чи усіх разом протягом одного дня?

Відповідно до пп. «б» п. 201.11 ПКУ підставою для нарахування сум ПДВ, що відносяться до податкового кредиту без отримання податкової накладної, зокрема, є касові чеки, які містять суму отриманих товарів/послуг, загальну суму нарахованого податку (з визначенням фіскального номера та податкового номера постачальника). При цьому з метою такого нарахування загальна сума отриманих товарів/послуг не може перевищувати 200 гривень за день (без урахування ПДВ). З ПДВ сума такого чека складає 240 грн.

У разі використання платниками для розрахунків із споживачами РРО касовий чек повинен містити дані про загальну суму коштів, яка підлягає сплаті покупцем з урахуванням податку, та суму цього податку, яка сплачується у складі загальної суми.

Отже, обмеження суми касових чеків застосовується в цілому за день за всіма постачальниками.

За умовами запитання сума касового  чека перевищує 240 грн, тому податковий кредит за таким чеком визнавати не можна, якщо немає зареєстрованої податкової накладної.

Якщо покупець – платник ПДВ бажає скористатися податковим кредитом за такими операціями, йому потрібно звертатися до продавця з проханням скласти та зареєструвати податкову накладну. При цьому покупець повинен надати продавцю інформацію про операції, за якими він бажає отримати податкову накладну, у довільній формі, та свої реєстраційні дані. Ця процедура може використовуватися, якщо операція з придбання здійснена в рамках госпдіяльності.

Якщо операція здійснена не в рамках госпдіяльності, то покупець може не просити продавця скласти та зареєструвати податкову накладну, і сума ПДВ за такою операцією не потрапить у податковий облік покупця. Вона включається у вартість придбаних ТМЦ чи послуг або до складу операційних витрат (п. 9 Інструкції №141).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Дата складання РК до ПН, за операцією з отримання передоплати за товар, при зміні місця відвантаження за межі митної території
    Якщо на дату отримання передоплати за товар, відвантаження якого нерезиденту планувалось на митній території України, складено ПН, але надалі у зв’язку зі зміною умов договору товар буде вивезено за межі митної території України, РК складається на дату зміни призначення передоплати
    Сьогодні 16:042
  • Помилка в назві контрагента у податковій накладній
    У зареєстрованій податковій накладній допущено помилку в організаційно-правовій формі контрагента (вказано «ТОВ» замість «ПрАТ»). Який порядок виправлення такої помилки, якщо вона не впливає на суму компенсації? Чи потрібно складати розрахунок коригування і як його правильно оформити в цій ситуації?
    03.07.202561
  • Коли потрібно коригувати ПН на будівельні роботи?
    Підприємство замовило генпідряднику будівництво нового приміщення. За умовами договору були здійснені часткові оплати у розмірі 15%, 45% та 30% вартості послуг, на які отримували ПН. Додатковою угодою від 10.06.2025 р. внесли зміни до договору, де погодили збільшення вартості робіт. 11.06.2025 р. оплатили ще частину, отримали ПН. Коли постачальник має виписати РК на зміну ціни?
    03.07.202550
  • Термін для податкового кредиту при запізнілій реєстрації ПН
    Вхідну податкову накладну (ПН) складено 08.05.2024. Її реєстрацію в ЄРПН було зупинено та фактично здійснено лише 12.08.2024. Чи має підприємство право включити цю ПН до складу податкового кредиту у червні 2025 року, враховуючи, що 365 днів з дати її складання вже минули?
    03.07.2025153
  • Відшкодування збитків від замовника: ПДВ та документи
    Перевізник (платник ПДВ) отримує від замовника компенсацію за пошкодження автомобіля під час розвантаження. Як правильно оформити цю операцію? Чи виникають податкові зобов'язання з ПДВ на суму відшкодування? Яке формулювання вказати в рахунку та якими первинними документами (претензія, акт) підтвердити таку операцію для обох сторін?
    03.07.202578