• Посилання скопійовано

Чи оподатковуються ПДВ ІТ-послуги для нерезидента?

ТОВ (резидент України) планує надавати послуги з доопрацювання та обслуговування сайту інтернет-магазину, у т. ч. веб-програмування для розширення функціональних можливостей, наповнення цього сайту контентом, технічну підтримку. Замовником послуг є іноземна компанія - резидент Королівства Данія. Чи будуть такі послуги оподаткуватися ПДВ для нерезидента?

Запитання: ТОВ (резидент України) планує надавати послуги з доопрацювання та обслуговування сайту інтернет-магазину, у т.ч. веб-програмування для розширення функціональних можливостей, наповнення цього сайту контентом, технічну підтримку. Замовником послуг є іноземна компанія - резидент Королівства Данія. Чи будуть такі послуги оподаткуватися ПДВ для нерезидента? Чи можна надавати відповідні послуги з оформленням лише інвойсів без укладання ЗЕД- контракту?

 

Відповідь:

Для відповіді на питання, чи підлягатимуть оподаткуванню ПДВ відповідні послуги для нерезидента, необхідно аналізувати чинне законодавство Королівства Данія.

Податки, на які поширюється Конвенція між Урядом України та Урядом Королівства Данії про уникнення подвійного оподаткування та попередження податкових ухилень щодо податків на доходи та майно, наведено в п. 3 ст. 2 цієї Конвенції. ПДВ серед цих податків немає, оскільки він є внутрішнім податком кожної країни та регулюється відповідно внутрішнім законодавством.

 

Справляння ПДВ за українським законодавством

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів в Україні, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулює ПКУ.

У пп. «б» п. 185.1 ПКУ зазначено, що об'єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.

Усі останні зміни з ПДВ
у вашій поштовій скриньці!

Нова тематична розсилка від редакції. Ви точно нічого не пропустите

Підписатись

Хочете подивитись, як це виглядає?

Місцем постачання послуг з розроблення, постачання та тестування програмного забезпечення, з оброблення даних та надання консультацій з питань інформатизації, надання інформації та інших послуг у сфері інформатизації, у т. ч. з використанням комп'ютерних систем, вважається місце, у якому отримувач послуг зареєстрований як суб'єкт господарювання або - у разі відсутності такого місця - місце постійного чи переважного його проживання (пп. «в» п. 186.3 ПКУ).

Разом з тим, положеннями п. 261 підрозділу 2 розд. ХХ ПКУ передбачено, що тимчасово, до 1 січня 2023 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не вважається роялті згідно з абз. 2-7 пп. 14.1.225 ПКУ.

Для цілей цього пункту до програмної продукції, зокрема, відносяться будь-які зміни, оновлення, додатки, доповнення та/або розширення функціоналу комп'ютерних програм, права на отримання таких оновлень, змін, додатків, доповнень протягом певного періоду часу.

ДФС в ІПК від 20.03.2018 р. №1103/6/99-99-15-03-02-15/ІПК повідомляє, що операції з постачання програмної продукції у формі оновлення, зміни, доповнення та/або розширення функціоналу інтернет-сайтів звільняються від оподаткування ПДВ відповідно до п. 261 підрозділу 2 розд. XX ПКУ.

Звернення щодо окремих питань оподаткування ПДВ операцій з постачання програмної продукції ДФС також розглянула в ІПК від 16.05.2018 р. №2185/6/99-99-15-03-02-15/ІПК та від 16.05.2018 р. №2183/6/99-99-15-03-02-15/ІПК.

У разі звільнення від оподаткування у податковій накладній робиться запис «Без ПДВ» з посиланням на відповідні пункти (підпункти), статті, підрозділи, розділи ПКУ, якими передбачено звільнення від оподаткування податком (п. 201.3 ПКУ).

Податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в ЄРПН (абз. 3 п. 201.10 ПКУ).

Обсяги постачання (суми) таких послуг відображаються у рядку 5 декларації з ПДВ та підлягають розшифруванню у додатку 6 до цієї декларації.

Розрахунок значення пільги з ПДВ при заповненні Звіту про суми податкових пільг дивіться тут та тут>>

 

Укладання ЗЕД - контракту

Зовнішньоекономічні договори, на підставі яких резиденти України здійснюють зовнішньоекономічну діяльність та проводять розрахунки з нерезидентами за експорт або імпорт товарів (робіт, послуг), мають відповідати вимогам законодавства України, зокрема, Закону про ЗЕД.

Положеннями ч. 2 ст. 6 Закону про ЗЕД передбачено, що ЗЕД - договір (контракт) укладається суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності або його представником у простій письмовій або в електронній формі, якщо інше не передбачено міжнародним договором України чи законом.

У разі експорту послуг (крім транспортних) ЗЕД - договір (контракт) може укладатися шляхом прийняття публічної пропозиції про угоду (оферти) або шляхом обміну електронними повідомленнями, або в інший спосіб, зокрема шляхом виставлення рахунка (інвойсу), у т. ч. в електронному вигляді, за надані послуги.

При цьому в ч. 7 ст. 11 Закону «Про електронну комерцію» зазначено, що електронний договір укладається і виконується в порядку, передбаченому ЦКУ та ГКУ, а також іншими актами законодавства.

Тобто, інвойс на надання послуг нерезиденту прирівнюється до ЗЕД - договору (контракту).

***

Читайте також:

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ПДВ при вивезенні з митного складу за межі митної території України нерозмитнених товарів
    Підприємство помістило імпортовані товари в режим «митного складу», ПДВ не сплачувалося, ПК не відображалося, та планує їх реекспортувати, що звільнено від ПДВ згідно пп. 206.5 ПКУ. При цьому отримано податковий кредит з ПДВ на послуги зберігання та транспортування цих товарів. Чи потрібно нараховувати компенсуючий ПДВ за п. 198.5 ПКУ на ці послуги? Чи потрібно нараховувати компенсуючі ПДВ за ст. 199 ПКУ?
    21.11.20244
  • Як скласти РК при заміні товару та поверненні коштів постачальнику?
    Покупець повернув товар. Було відвантажено інший товар, а різницю коштів повернено. Як скласти ПН та РК за даною операцією?
    19.11.2024475
  • Як відобразити в декларації з ПДВ відмову у бюджетному відшкодуванні?
    Підприємство отримало акт позапланової документальної невиїзної перевірки, в якому відмовлено у відшкодуванні ПДВ на 170 000 грн і визначено заниження значення рядку 21 декларації з ПДВ за серпень 2024 р. на 170 000 грн. Чи має право підприємство подати УР за серпень 2024 р., в якому буде прибрано вищезазначену суму із заяви на відшкодування і включено до рядка 21? Чи можливо уникнути андміністративної відповідальності посадовим особам підприємства за ст. 163.1КУпАП (помилки в податковому обліку)?
    15.11.202426
  • Надання рекламних послуг нерезиденту: що з ПДВ?
    ТОВ на загальній системі, платник ПДВ, надає нерезиденту рекламні послуги, які не є об’єктом ПДВ за пп. «б» пп.186.3 ПКУ. Чи є рекламними послуги: організація онлайн-виступу представників нерезидента на конференції; медіа-підтримка — розміщення новин про співпрацю; розміщення логотипу нерезидента на рекламних носіях конференції як партнера; розміщення стаціонарного банера в зоні конференції. Чи буде онлайн-участь нерезидента електронною послугою з місцем надання — реєстрацією отримувача?
    14.11.202425
  • Формування податкового кредиту за касовим методом після спливу 365 днів
    Податковий кредит формуємо з сум ПДВ, визначених згідно з коефіцієнтом розподілу, тобто частково за касовим методом та частково за загальними правилами. У липні 2023 р. від постачальника отримані послуги, які були оплачені не в повній сумі. У декларації з ПДВ за липень 2023 року до ПК включено ПДВ за ПН за цей же період відповідно до коефіцієнту розподілу. У серпні 2024 р. оплачується заборгованість за отримані в липні 2023 р. послуги і, відповідно, в декларації за серпень 2024 р. до ПН включається пропорційна до оплати сума ПДВ ПН за липень 2023 року. Тобто включається сума ПДВ ПН, дата складання якої більше 365 днів. Чи правомірне таке формування ПК?
    14.11.2024247