Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в госпдіяльності протягом звітного податкового періоду, чи здійснював платник ПДВ оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.
Отже, при придбані ОЗ та паливних матеріалів для роботи таких ОЗ за умови наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної від постачальника, підприємство-покупець відносить суми ПДВ, сплачені при придбанні таких товарів, до складу податкового кредиту.
Далі необхідно зважати на те, як використовуються придбані основні засоби та матеріали.
Якщо придбані основні засоби та матеріали для їх функціонування використовуються виключно у операціях, що звільненні від оподаткування, то виникає необхідність нарахування ПЗ за п. 198.5 ПКУ і, відповідно, зареєструвати податкову накладну в ЄРПН.
У тому ж випадку, якщо придбані основні засоби та матеріали для них частково застосовуються у звільнених операціях, а частково в оподатковуваних, то податкові зобов’язання нараховуються за правилами ст. 199 ПКУ. Як здійснюється таке пропорційне нарахування ПЗ можна прочитати тут>>
Отже, при здійсненні звільнених від оподаткування операцій ПЗ необхідно нараховувати як на основні засоби, так і на матеріали, що використовуються у таких операціях.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись