• Посилання скопійовано

Використання ОЗ та матеріалів в пільгових операціях: що з ПДВ?

Підприємство придбало технологічне обладнання з ПДВ. Основна діяльність полягає в відвантаженні металобрухту (операція звільнена від ПДВ). Для роботи обладнання також придбаваються паливно-мастильні матеріали з ПДВ. Чи потрібно нараховувати ПЗ з ПДВ? Чи має право підприємство на ПК?

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в госпдіяльності протягом звітного податкового періоду, чи здійснював платник ПДВ оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Отже, при придбані ОЗ та паливних матеріалів для роботи таких ОЗ за умови наявності зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної від постачальника, підприємство-покупець відносить суми ПДВ, сплачені при придбанні таких товарів, до складу податкового кредиту.

Далі необхідно зважати на те, як використовуються придбані основні засоби та матеріали.

Якщо придбані основні засоби та матеріали для їх функціонування використовуються виключно у операціях, що звільненні від оподаткування, то виникає необхідність нарахування ПЗ за п. 198.5 ПКУ і, відповідно, зареєструвати податкову накладну в ЄРПН.

У тому ж випадку, якщо придбані основні засоби та матеріали для них частково застосовуються у звільнених операціях, а частково в оподатковуваних, то податкові зобов’язання нараховуються за правилами ст. 199 ПКУ. Як здійснюється таке пропорційне нарахування ПЗ можна прочитати тут>>

Отже, при здійсненні звільнених від оподаткування операцій ПЗ необхідно нараховувати як на основні засоби, так і на матеріали, що використовуються у таких операціях.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • ЖБК при продажу квартир: ПДВ-реєстрація
    ЖБК реалізує квартири в новобудові. Операція з першого постачання житла звільнена від ПДВ. Чи виникає у ЖБК обов'язок зареєструватися платником ПДВ, якщо обсяг таких звільнених операцій за місяць перевищить 1 млн грн?
    25.07.202522
  • Зміна ціни після передоплати: ПН та РК
    Підприємство виставило рахунок на 1 одиницю товару. Отримано передоплату 50% - виписано податкову накладна на 0,5 одиниці товару. Після цього відбулося збільшення ціни товару (підписано додаткову угоду до Договору). Після підписання додаткової угоди покупець зробив доплату за товар - доплатив різницю між авансом та новою ціною товару. Остання подія - відвантаження товару. Як повинні виписуватися ПН по доплаті та РК до ПН по передоплаті? Яка причина коригування повинна бути вказана в РК?
    25.07.202546
  • Обов'язкова реєстрація платником ПДВ
    Підприємство – неплатник ПДВ. Загальний обсяг операцій за останні 12 місяців перевищив 1 млн грн (400 тис. грн передоплати за продаж товару від резидента України та 1,5 млн грн передоплати від нерезидента за експорт товару). Чи виникає обов'язок реєстрації платником ПДВ?
    25.07.2025130
  • Нюанси звільнення від оподаткування ПДВ операцій з постачання товарів на митній території України
    Режим звільнення від оподаткування ПДВ, встановлений пп. 87 - 1 підрозд. 2 розд. ХХ «Перехідні положення» ПКУ, застосовується виключно до операцій із ввезення на митну територію України у митному режимі імпорту товарів, визначених пп. 9 - 36 розд. XXI «Прикінцеві та перехідні положення» МКУ
    24.07.202537
  • Чи подавати Таблицю даних платника ПДВ, якщо коди УКТ ЗЕД старого та нового продукту відрізняються на декілька цифр?
    Виробниче підприємство-платник ПДВ почало виготовляти нові види готової продукції. До цього на всі старі види готової продукції були подані Таблиці даних платника ПДВ. Чи потрібно на нові види готової продукції подавали Таблиці даних у випадках, якщо код УКТ ЗЕД співпадає на перші чотири цифри з видами продукції, на які колись вже подавались Таблиці даних, або у випадку нового коду УКТ ЗЕД?
    23.07.2025197