• Посилання скопійовано

При застосуванні вугільної пільги податкові зобов'язання за п. 198.5 ПКУ нараховувати не потрібно

Підприємство придбало вугілля в 2015 р. з ПДВ. Було відображено податковий кредит. Чи потрібно при реалізації такого вугілля в 2018 р. з пільгою нараховувати ПЗ з ПДВ за п. 198.5 ПКУ? Чи можна відмовитись від такої пільги?

Пунктом 45 підрозділу 2 розділу XX ПКУ визначено, що тимчасово, до 1 січня 2019 року, звільняються від оподаткування ПДВ операції з постачання на митній території України вугілля та/або продуктів його збагачення товарних позицій 2701, 2702, 2703 00 00 00, 2704 00 згідно з УКТ ЗЕД.

При цьому, зазначено, що у разі застосування зазначеної пільги норми п. 198.5 ПКУ не застосовуються в частині товарів/послуг, необоротних активів, суми ПДВ з вартості яких були включені до ПК у звітних (податкових) періодах, що передували періоду початку застосування пільги.

Враховуючи вищезазначене, якщо вугілля було придбано до 01.01.2016 р. (початку дії пільги), суб’єкт господарювання може здійснювати продаж такого вугілля із застосування пільги без нарахування ПЗ за п. 198.5 ПКУ.

Однак, зверніть увагу, що таке звільнення від нарахування ПЗ передбачено лише для вугілля, що було придбано до початку дії такої пільги (тобто до 01.01.2016 р.). Якщо вугілля було придбано після початку дії пільги з ПДВ, то при подальшій його реалізації з пільгою ПЗ за п. 198.5 ПКУ нараховувати доведеться.

Також платник податків вправі відмовитися від використання податкової пільги чи зупинити її використання на один або декілька податкових періодів. Відмова від використання такої пільги, чи зупинення її використання застосовується з першого числа звітного (податкового) періоду, зазначеного у заяві.

Аналогічне роз’яснення міститься і у листі ДФС від 03.03.2017 р. №4482/6/99-99-15-03-02-15.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДВ

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДВ»

  • Спілка споживчих товариств отримує від них грошові кошти: чи повинна вона реєструватись платником ПДВ?
    Спілка, яка є добровільним об'єднанням споживчих товариств, відповідно до свого статуту отримує від споживчих товариств внутрішньогосподарські відрахування. Чи є вони об'єктом оподаткування ПДВ? Чи повинна спілка реєструватися платником ПДВ при досягненні суми таких відрахувань в 1 млн грн?
    29.04.20243
  • Купуємо програмне забезпечення у нерезидента: що з ПДВ?
    Підприємство займається продажем програмного забезпечення Google (наприклад, річний програмний пакет Google Cloud G Suite Business for Work). Програмне забезпечення купується виключно у нерезидента та використовується для продажу українським покупцям та іноземним покупцям. Чи є об’єктом оподаткування ПДВ дана операція?
    29.04.202425
  • Відшкодування комунальних послуг орендарем: що з ПДВ?
    ТОВ-орендодавець, платник ПДВ, виставляє орендарю окремий рахунок на відшкодування комунальних послуг (за воду та електроенергію). Надавач комунальних послуг ОСББ, неплатник ПДВ. Як визначити базу оподаткування ПДВ даної операції?
    22.04.20241 726
  • Повернення предмета лізингу: бухоблік та ПДВ
    Приватним нотаріусом було проведено вилучення та повернення від лізингоодержувача на користь лізингодавця товар – об'єкт фінлізингу. Лізингодавець зареєстрував податкові зобов'язання на лізингоодержувача в повному обсязі. Лізингоодержувач не складав акт на повернення товару. Які дії та проведення будуть у лізингоодержувача та лізингодавця?
    18.04.202431
  • ПН на реекспорт продукції, виготовленої з давальницької сировини
    Підприємство в митному режимі переробки ввозить на митну територію сировину нерезидента, переробляє і вивозить продукцію переробки в митному режимі реекспорту. Чи потрібно на операцію реекспорту складати податкову накладну?
    18.04.202432