Відповідно до п. 201.11 ПКУ, підставою для нарахування сум податку, що відносяться до складу податкового кредиту без отримання податкової накладної, є, зокрема, транспортний квиток, за умови, що він містить загальну суму платежу, суму ПДВ та податковий номер продавця. Останнє не стосується тих квитків, форма яких встановлена міжнародними стандартами, але у такому разі, на нашу думку, покупець — платник ПДВ зацікавлений отримати від продавця — платника ПДВ, в якого придбавається квиток, податкову накладну. На відміну від касових чеків, право на податковий кредит за якими обмежено сумою 240,00 грн з ПДВ протягом дня, за транспортним квитком право на податковий кредит виникає незалежно від суми.
За нормою п. 198.6 ПКУ: «У разі якщо платник податку не включив у відповідному звітному періоді до податкового кредиту суму податку на додану вартість на підставі отриманих податкових накладних, таке право зберігається за ним протягом 365 календарних днів з дати складання податкової накладної». Отже, право на включення «запізнілого» ПДВ надається лише за податковими накладними та у встановленому часовому обмеженні.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись