• Посилання скопійовано

ПДФО: безоплатна передача частки статутного капіталу іншій фізособі

У жовтні 2017 р. засновник, що вийшов з ТОВ, безоплатно передав свою частку статутного капіталу іншій (новій) фізособі, що було оформлено нотаріально. Чи виникає оподатковуваний дохід у будь-якої зі сторін?

Відповідно до пп. 170.2.1 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік. За результатами року платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію, у якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням:

  • курсової різниці (за наявності);
  • його вартості, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу.

Оскільки засновник, що вийшов з ТОВ, доходу не отримав, то об’єкт оподаткування ПДФО відсутній.

Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований ним, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює сумі державного мита та ПДФО, сплачених у зв'язку з таким даруванням чи успадкуванням (абз. 7 пп. 170.2.2 ПКУ).

Отримання частки статутного капіталу безоплатно для нового засновника з метою оподаткування ПДФО розглядається, як отримання дарунку та оподатковується за правилами, наведеними у ст. 174 ПКУ.

Корпоративне право як об'єкт комерційної власності є об’єктом дарування (спадщини) для оподаткування ПДФО (пп. «в» п. 174.1 ПКУ).

У пп. 174.2.1 ПКУ визначено порядок застосування ставок ПДФО залежно від ступенів споріднення та громадянства осіб (0%, 5% чи 18%).

Відповідно до п. 174.3 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) ПДФО до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (у ситуації, що розглядається, це  особа, яка безоплатно отримала корпоративні права на частку у статутному капіталі).

Дохід у вигляді вартості корпоративних прав у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім:

  • нерезидентів, які зобов'язані сплатити ПДФО до нотаріального оформлення об'єктів дарування;
  • осіб, які отримали подаровані об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО;
  • інших осіб – резидентів, які сплатили ПДФО до нотаріального оформлення об'єктів дарування.

Нагадаємо, що декларацію про доходи необхідно подавати до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202451
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202470
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202444
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241251
  • Застосування ПСП до доходу сумісника за місцями роботи
    Чи потрібно застосовувати та здійснювати перерахунок ПСП в наступній ситуації...
    19.02.202464