• Посилання скопійовано

ПДФО: безоплатна передача частки статутного капіталу іншій фізособі

У жовтні 2017 р. засновник, що вийшов з ТОВ, безоплатно передав свою частку статутного капіталу іншій (новій) фізособі, що було оформлено нотаріально. Чи виникає оподатковуваний дохід у будь-якої зі сторін?

Відповідно до пп. 170.2.1 ПКУ облік загального фінансового результату операцій з інвестиційними активами ведеться платником податку самостійно, окремо від інших доходів і витрат.

Для цілей оподаткування інвестиційного прибутку звітним періодом вважається календарний рік. За результатами року платник податку зобов'язаний подати річну податкову декларацію, у якій має відобразити загальний фінансовий результат (інвестиційний прибуток або інвестиційний збиток), отриманий протягом такого звітного року.

Інвестиційний прибуток розраховується як позитивна різниця між доходом, отриманим платником податку від продажу окремого інвестиційного активу з урахуванням:

  • курсової різниці (за наявності);
  • його вартості, що визначається із суми документально підтверджених витрат на придбання такого активу.

Оскільки засновник, що вийшов з ТОВ, доходу не отримав, то об’єкт оподаткування ПДФО відсутній.

Інвестиційний актив, подарований платнику податку чи успадкований ним, вважається придбаним за вартістю, що дорівнює сумі державного мита та ПДФО, сплачених у зв'язку з таким даруванням чи успадкуванням (абз. 7 пп. 170.2.2 ПКУ).

Отримання частки статутного капіталу безоплатно для нового засновника з метою оподаткування ПДФО розглядається, як отримання дарунку та оподатковується за правилами, наведеними у ст. 174 ПКУ.

Корпоративне право як об'єкт комерційної власності є об’єктом дарування (спадщини) для оподаткування ПДФО (пп. «в» п. 174.1 ПКУ).

У пп. 174.2.1 ПКУ визначено порядок застосування ставок ПДФО залежно від ступенів споріднення та громадянства осіб (0%, 5% чи 18%).

Відповідно до п. 174.3 ПКУ особами, відповідальними за сплату (перерахування) ПДФО до бюджету, є спадкоємці, які отримали спадщину (у ситуації, що розглядається, це  особа, яка безоплатно отримала корпоративні права на частку у статутному капіталі).

Дохід у вигляді вартості корпоративних прав у межах, що підлягає оподаткуванню, зазначається в річній податковій декларації, крім:

  • нерезидентів, які зобов'язані сплатити ПДФО до нотаріального оформлення об'єктів дарування;
  • осіб, які отримали подаровані об'єкти, що оподатковуються за нульовою ставкою ПДФО;
  • інших осіб – резидентів, які сплатили ПДФО до нотаріального оформлення об'єктів дарування.

Нагадаємо, що декларацію про доходи необхідно подавати до 1 травня року, що настає за звітним (пп. 49.18.4 ПКУ).

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бондаренко Олена

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202421
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202423
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024134
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434