• Посилання скопійовано

Якщо доходу не було, чи має право підприємець не подавати декларацію про доходи?

Фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, не отримувала протягом звітного періоду доходів, тому не подала декларацію про майновий стан і доходи. Чи правомірні такі дії?

Фізособи — підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи (п. 177.5 ПКУ), - пише "Вісник. Офіційно про податки".

Фізособи — підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату держреєстрації підприємцем (пп. 177.5.2 ПКУ).

Фізособи — підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).

Платник податків зобов’язаний за кожний установлений ПКУ звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Ця норма застосовується до всіх платників податків, у тому числі тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності (п. 49.2 ПКУ). 

Таким чином, якщо у фізособи — підприємця відсутні об’єкти оподаткування або показники, які підлягають декларуванню відповідно до вимог Податкового кодексу, обов’язок щодо подання декларації у такої особи відсутній.

При цьому згідно з п. 177.11 ПКУ фізособи — підприємці у податковій декларації поряд із доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Отже, якщо протягом звітного періоду фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, діяльність не здійснювала та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, така особа має подавати декларацію та додаток Ф2 до неї, в якому всі графи прокреслюються.

У разі, якщо протягом звітного періоду фізособа — підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не здійснювала та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, не має інших доходів із джерел їх походження з України та іноземних доходів, така особа не має обов’язку щодо подання декларації та додатка Ф2 до неї.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202455
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024188
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4994
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436