• Посилання скопійовано

Якщо доходу не було, чи має право підприємець не подавати декларацію про доходи?

Фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, не отримувала протягом звітного періоду доходів, тому не подала декларацію про майновий стан і доходи. Чи правомірні такі дії?

Фізособи — підприємці подають до контролюючого органу податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем своєї податкової адреси за результатами календарного року у строки, встановлені ПКУ для річного звітного податкового періоду, у якій також зазначаються авансові платежі з податку на доходи (п. 177.5 ПКУ), - пише "Вісник. Офіційно про податки".

Фізособи — підприємці, які зареєстровані протягом року в установленому законом порядку або перейшли із спрощеної системи оподаткування на загальну чи сплачували фіксований податок до набрання чинності ПКУ, подають декларацію за результатами звітного кварталу, у якому розпочато таку діяльність або відбувся перехід на загальну систему оподаткування. Вперше зареєстровані підприємці в декларації також зазначають інформацію про майновий стан та доходи станом на дату держреєстрації підприємцем (пп. 177.5.2 ПКУ).

Фізособи — підприємці подають річну податкову декларацію у строк, визначений пп. 49.18.5 ПКУ (протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року).

Платник податків зобов’язаний за кожний установлений ПКУ звітний період, у якому виникають об’єкти оподаткування, або у разі наявності показників, які підлягають декларуванню, відповідно до вимог ПКУ подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є. Ця норма застосовується до всіх платників податків, у тому числі тих, які перебувають на спрощеній системі оподаткування обліку та звітності (п. 49.2 ПКУ). 

Таким чином, якщо у фізособи — підприємця відсутні об’єкти оподаткування або показники, які підлягають декларуванню відповідно до вимог Податкового кодексу, обов’язок щодо подання декларації у такої особи відсутній.

При цьому згідно з п. 177.11 ПКУ фізособи — підприємці у податковій декларації поряд із доходами від підприємницької діяльності мають зазначати інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи.

Отже, якщо протягом звітного періоду фізособа — підприємець, яка застосовує загальну систему оподаткування, діяльність не здійснювала та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, проте має інші доходи з джерел їх походження з України та іноземні доходи, така особа має подавати декларацію та додаток Ф2 до неї, в якому всі графи прокреслюються.

У разі, якщо протягом звітного періоду фізособа — підприємець на загальній системі оподаткування діяльність не здійснювала та дохід від підприємницької діяльності не отримувала, не має інших доходів із джерел їх походження з України та іноземних доходів, така особа не має обов’язку щодо подання декларації та додатка Ф2 до неї.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Джерело: Вісник. Офіційно про податки

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.20249
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202432
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202425
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024156
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202435