• Посилання скопійовано

Наслідки сплати ПДФО на неналежний бюджетний рахунок

ТОВ не має відокремлених підрозділів у іншому регіоні, але має орендовані приміщення, де працюють наймані працівники. ТОВ сплачувало ПДФО до місцевого бюджету за місцем своєї реєстрації, а повинно було сплачувати за місцем роботи працівників. Які наслідки цієї ситуації?

Порядок сплати (перерахування) ПДФО до бюджету передбачено ст. 168 ПКУ, відповідно до якої ПДФО, утриманий з доходів резидентів, підлягає зарахуванню до бюджету згідно з нормами Бюджетного кодексу України.  Відповідно до ст. 64 БКУ ПДФО, який сплачується податковим агентом – юрособою (її філією, відділенням, іншим відокремленим підрозділом) чи представництвом нерезидента – юрособи, зараховується до відповідного місцевого бюджету за її місцезнаходженням (розташуванням) у обсягах ПДФО, нарахованого на доходи, що сплачуються фізособі. 

Виходячи з цього, у листі ДФСУ від 28.09.2015 р. №20530/6/99-99-17-02-01-15 зазначається, що ПДФО підлягає сплаті до відповідного місцевого бюджету за місцезнаходженням (розташуванням) власних або орендованих приміщень (будівель) в різних регіонах України, у яких працюють наймані працівники такого суб’єкта господарювання, незважаючи на відсутність у такого суб’єкта господарювання відокремлених структурних підрозділів.

Сплата ПДФО не до того бюджету, до якого його потрібно було сплатити, може розцінюватися як несплата ПДФО. Відповідно до п. 127.1 ПКУ несплата (неперерахування) податків податковим агентом, до або під час виплати доходу на користь іншого платника податків, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету. Ті ж дії, вчинені повторно протягом 1095 днів, тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 50% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету.

Відповідно до пп. 129.1.3 ПКУ при нарахуванні суми податкового зобов’язання, визначеного, зокрема, податковим агентом, - нараховується пеня після спливу 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов’язання. Пеня нараховується за кожний календарний день прострочення у сплаті ПДФО, включаючи день погашення, із розрахунку 100% річних облікової ставки НБУ, діючої на кожний такий день (п. 129.4 ПКУ).

Штрафні санкції з ПДФО можуть бути застосовані під час документальної перевірки роботодавця.

Виправити цю ситуацію можна і не чекаючи перевірки, написавши листа до ДПІ за місцезнаходженням підприємства з проханням про перерахування надміру сплачених сум ПДФО – до місцевого бюджету за місцем розташування орендованих приміщень. Повернення надміру сплачених сум податків регулюється ст. 43 ПКУ.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Донарахування орендної плати при збільшенні НГО
    Чи потрібно донараховувати і доплачувати орендну плату, яка сплачена наперед, при збільшенні НГО в наступних періодах? Чи можна повернути переплату з ПДФО і ВЗ з орендної плати після здавання об’єднаної звітності з правильно відображеними сумами доходів і ПДФО, і ВЗ?
    Сьогодні 12:1713
  • Ставка військового збору при сплаті орендної плати авансом
    Підприємство орендує майно у фізособи. За останній місяць оренди (грудень 2024 р.) у 2023 році було виплачено авансом як орендну плату, так і перераховано до бюджету ВЗ (1,5%) та ПДФО, що відображено в додатку 4ДФ. Чи потрібно утримувати ВЗ при складанні акту за грудень 2024 року при розірванні договору оренди 31.12.2024 р.?
    Сьогодні 11:0118
  • Ставка ВЗ щодо винагороди за договором ЦПХ
    Винагорода за договором ЦПХ виплачена в грудні 2024 р., нарахована в листопаді 2024 р., за виконані роботи за період вересень-жовтень. Яку ставку військового збору слід застосувати?
    23.12.20246103
  • Яка ставка ВЗ, якщо дивіденди нараховані до 1 грудня 2024 року, а виплачені після цієї дати?
    Дивіденди фізособі – засновнику були нараховані в листопаді 2024 р., з них утримано податки 5% ПДФО та 1,5% ВЗ. Виплачуються ці дивіденди у листопаді 30%, грудні 30%, січні 2025 р. - 40%. Чи потрібно донараховувати військовий збір до ставки 5% з дивідендів, виплачених після 01.12.24 р.?
    23.12.20241872
  • Як виправити помилку, якщо під час виплати доходу фізособі не утримали ПДФО і ВЗ?
    Підприємство у вересні 2024 року надало допомогу фізособі-бенефіціару та відобразило її в додатку 4ДФ з кодом 169, але не утримало та не сплатило ПДФО і ВЗ. Як виправити помилку, виявлену в грудні 2024 року: сплатити податки за ставками вересня (ПДФО 18% та ВЗ 1,5%) чи грудня (ПДФО 18% та ВЗ 5%)? Як відобразити виправлення в додатку 4ДФ?
    20.12.2024369