Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відображаємо фінансову допомогу в звіті за формою №1ДФ

Підприємство отримує фінансову допомогу від засновника за звітний період, надає фінансову допомогу засновнику і отримує її повернення. Як правильно відобразити ці операції в колонках "3" та "3а " звіту за ф. №1ДФ?

Згідно з довідником ознак доходів фізосіб з кодом «153» відображається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку. 

Відповідно до пп. 14.1.257 ПКУ, поворотна фінансова допомога – це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

В графі "3а" зазначається сума дохіду, який нарахований фізособі, а в графі "3" відображається сума фактично виплаченого доходу. Відповідно, за звітний місяць в графі "3" та "3а" зазначається сума фінансової допомоги, що надана фізособі, а також сума фінансової допомоги, яка повернута такій фізособі за раніше наданій нею фінансовою допомогою. 

При цьому, суми фінансової допомоги, що надаються фізособою податковому агенту,  за період надання в звіті №1ДФ не відображаються.

Підпунктом 165.1.31 ПКУ встановлено, що до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку. Отже, в графі "4" та "4а" (сума нарахованого та сплаченого податку), у рядках ознакою 153 підприємство проставляє «0».

Автор:
Горбовцов Станіслав
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Звітність , ПДФО , Фінансова допомога

Коментарі: 11

Новини по темі

Консультації по темі