• Посилання скопійовано

Неправомірно утримана податкова соцпільга: відображаємо в бухобліку

Податковою перевіркою встановлено неправомірне використання працівником податкової соцпільги (отримання ПСП за декількома місцями роботи). Підприємство отримало припис щодо утримання ПДФО у розмірі неправомірно застосованої ПСП та штрафу у розмірі 100% від такої суми. Як це відобразити в бухобліку?

Запитання: 

Податковою перевіркою встановлено неправомірне використання працівником податкової соцпільги (отримання ПСП за декількома місцями роботи). Підприємство отримало припис щодо утримання ПДФО у розмірі неправомірно застосованої ПСП та штрафу у розмірі 100% від такої суми. Як це відобразити в бухобліку? Чи може підприємство виплатити недоплату та штраф за свій рахунок без утримання його зі співробітника? Як необхідно відкоригувати виправлення у звітності?

Відповідь:

Бухоблік

Для відображення в бухобліку такого перерахунку та штрафних санкцій бухгалтер складає бухгалтерську довідку. Така довідка складається в періоді отримання відповідного листа з податкової та здійснення перерахунку. Донарахована сума утримання відображається проводкою Дт 661 Кт 6411. 

Сума утриманого штрафу відображається бухгалтерським проведенням за дебетом рахунку 661 та кредитом рахунку 685. 

При цьому таке утримання відбувається за рахунок найближчої виплати доходу. А у разі недостатності, то за рахунок наступних виплат.

Якщо сума недоплати та/або штрафу не були утримані податковим агентом за рахунок доходу платника податку, то такі суми включаються до річної податкової декларації такого платника податку. Відповідно не утримати такі суми і сплатити їх за власний кошт підприємство не може.

 

Форма №1ДФ

Податківці зазначають, що у випадку неправомірного застосування ПСП, звітність за відповідні звітні місяці підлягає коригуванню. Таке коригування відбувається шляхом подання уточнюючого звіту в якому зазначаються два рядки по такому співробітнику:

  • у першому рядку заповнюються всі показники, що зазначались у поданій декларації з зазначенням у графі 9 символу «1» - вилучення рядка.
  • У другому зазначаються правильні показники, що повинні були бути відображені (правильний розмір нарахованого ПДФО та відсутність ознаки застосування ПСП), у графі 9 при цьому зазначається символ «0» - введення рядка.

Виплата утриманого такого ПДФО відображається в тому звітному періоді в якому відбулось безпосередньо перерахування такого утримання. 

При цьому п. 119.2 ПКУ передбачено, що штрафні санкції при виправленні помилок згідно з здійсненням перерахунку ПДФО, що здійснюється шляхом подання уточнюючого звіту не ведуть до накладання штрафних санкцій.

Нормами Порядку  №4 не передбачено відображення у податковому розрахунку штрафних санкцій, які застосовуються до платника податку у разі порушення ним норм застосування ПСП.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024120
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024635