Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Розраховуємо та відображаємо у формі №1ДФ внески ПДФО та військовий збір

Підприємство оформило через Приват24 договір страхування на свого робітника. Щомісячний платіж складає 50 грн. Як правильно розрахувати внески ПДФО і військовий збір та відобразити у формі №1ДФ?

Перш за все потрібно чітко визначитись за який вид страхування здійснюється платіж. Якщо такі виплати належать до  фонду оплати праці, вони є зарплатними з відповідним оподаткуванням ПДФО, військового збору та ЄСВ. Якщо виплата не відноситься до фонду оплати праці, діє інший порядок оподаткування.

1)  Якщо звернутись до пп. 2.3.4 Інструкції №5 виплати соціального характеру у грошовій і натуральній формі, зокрема витрати в розмірі страхових внесків підприємств (крім випадків, зазначених у п. 3.5 цієї Інструкції) на користь працівників, пов'язаних з добровільним страхуванням (особистим, страхуванням майна), як  інші заохочувальні та компенсаційні виплати належать до Фонду оплати праці. Указані суми включаються до фонду оплати праці в тому місяці, коли провадяться перерахунки страховій компанії.

2) Але згідно з п. 3.5 Інструкції № 5 внески підприємств згідно з договорами добровільного медичного та пенсійного страхування працівників і членів їхніх сімей є іншими виплатами, що не належать до фонду оплати праці.

 

Оподаткування ЄСВ

У листі ДФСУ від 12.05.2016 р. №10396/6/99-99-13-02-03-14 повідомляється:

  • сума страхових внесків, сплачених роботодавцем за договорами довгострокового страхування життя за найманих працівників, які є складовою заробітної плати, є базою нарахування єдиного внеску;
  • внески, сплачені роботодавцем на користь працівника за договором недержавного пенсійного забезпечення, не є базою нарахування єдиного внеску (підтверджується це п. 2 розділу ІІ Переліку № 1170).

 

Оподаткування ПДФО та військовим збором

Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, внесків на пенсійні вклади, внесків до фонду банківського управління, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника податку чи на його користь відноситься до загального місячного оподаткованого доходу фізособи. 

Але роботодавцю потрібно звернути увагу на пп."в" пп. 164.2.16 ПКУ, за яким суми, що сплачуються:

  • роботодавцем-резидентом за свій рахунок за договорами недержавного пенсійного забезпечення платника податку, якщо така сума не перевищує 15 відсотків нарахованої цим роботодавцем суми заробітної плати платнику податку протягом кожного звітного податкового місяця, за який сплачується пенсійний внесок, внесків до фондів банківського управління, але не більш як 2,5 розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом про Державний бюджет України на відповідний рік, у розрахунку за місяць за сукупністю таких внесків.

Робимо висновок: якщо страховий платіж за працівника не буде перевищувати 15% від нарахованої йому зарплати, і не більше ніж 2,5 розміру мінімальної зарплати (у 2017 р. така сума дорівнює 8000,0 грн), він не буде оподатковуватися ПДФО та військовим збором. 

За умовами запитання стає зрозумілим щомісячний платіж у 50 грн відповідає зазначеним вище критеріям, тому не оподатковується ПДФО та військовим збором, при умові що такий платіж не є складовою оплати плати.

Якщо ж сума щомісячного платежу буде більшою ніж зазначені вище суми, то різниця повинна оподатковуватися ПДФО за ставкою 18% із застосуванням натурального коефіцієнту відповідно до п. 164.5 ПКУ. А також сума перевищення буде оподатковуватися військовим збором у розмірі 1,5%, але без застосування натурального коефіцієнту.

У формі №1ДФ  згідно з п. 3. Порядку №4 щодо кожної фізособи потрібно заповнювати стільки рядків, скільки ознак доходів вона має. Це означає, що найманий працівник у цьому випадку відображається щодо кожної ознаки доходу окремим рядком з обов'язковим заповненням графи 2. 

Сума  страхового платежу буде відображена у графах 3а та 3, а у графі 5 зазначається ознака доходу — 125.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олена Водоп`янова
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Страхування , Договір , Військовий збір

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі