• Посилання скопійовано

Оподаткування дивідендів засновника-фізособи у разі переходу юрособи-єдинника на загальну систему

За якою ставкою ПДФО буде оподатковано дивіденди у разі переходу юрособи-єдинника на загальну систему?

Відповідно до пп. 170.5.2 ПКУ будь-який резидент, який нараховує дивіденди фізособам є податковим агентом. Пасивні доходи у вигляді дивідендів включаються до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу фізособи, як наслідок, оподатковуються ПДФО та військовим збором.

Згідно з пп. 170.5.1, 170.5.4 ПКУ ПДФО утримується з суми дивідендів при їх нарахуванні. Оскільки нарахування дивідендів відбувається у 2017 році після переходу на загальну систему оподтакування, то відповідно має застосовуватися ставка ПДФО у розмірі 5% незалежно від того, за який період нараховуються дивіденди. 

Крім цього, об’єктом оподаткування військовим збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ(пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ), зокрема загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід, до якого включаються дивіденди, крім випадків, зазначених у пп. 165.1.18 ПКУ. При цьому ставка збору становить 1,5 % об’єкта оподаткування, визначеного пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розділу ХХ ПКУ (пп. 1.3 цього пункту).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Русанова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»