Бухоблік операцій з спецодягом можна продивитися тут.
А що стосується податкового обліку операцій, зазначених в запитанні, то він на сьогодні такий.
ПДФО
Згідно з пп. 165.1.9 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість спеціального одягу, спеціального взуття та інших засобів індивідуального захисту, якими роботодавець забезпечує платника податку відповідно до Закону України "Про охорону праці", спеціального (форменого) одягу та взуття, що надаються роботодавцем у тимчасове користування платнику податку, який перебуває з ним у трудових відносинах.
Таким чином, звільнення від оподаткування ПДФО та ВС видачі спецодягу стосується виключно операцій з працівниками (тобто, фізособами, які працюють за трудовими договорами). А якщо фізособа працює за цивільно-правовим договором, ця пільга не діє. Таким чином, вартість отриманого спецодягу вважається оподаткованим доходом фізособи, яка його отримує (навіть якщо після надання послуг, виконання робіт, такий спецодяг, точніше те, що від нього залишилося, повертається підприємству).
Тож, податківці розцінюють цей спецодяг як додаткове благо такої фізособи. Згідно з пп. «б» пп. 164.2.17 ПКУ доходом фізособи є додаткове благо у вигляді вартості майна, безоплатно отриманого платником податку. Таким чином, із вартості безоплатного наданого спецодягу фізособі, що виконує роботи за ЦПД (вважаємо, що тут слід мати на увазі, саме передачу одягу у власність) слід утримати ПДФО у розмірі 18% (із застосування натуркоефіцієнту) та військовий збір у розмірі 1,5% із суми додаткового блага у вигляді сплати проїзду, проживання, харчування. Такий дохід відображається у формі №1ДФ під ознакою «126».
Податок на прибуток
Відображення витрат на зазначений спецодяг в бухгалтерському обліку напряму впливатиме на фінансовий результат, а він, за пп. 134.1.1 ПКУ, і є на сьогодні об’єктом оподаткування податком на прибуток. При цьому жодних коригувань щодо спецодягу (незалежно від його вартості) розділ ІІІ ПКУ на сьогодні не передбачає.
ПДВ
Оскільки обов’язку видавати такий спецодяг чинне законодавство не встановлює, то при його придбанні підприємство має право на ПК з ПДВ (в сумі ПДВ, яка містилася в ціні такого спецодягу). А ось при його видачі фізособі, оскільки така видача підпадає під визначення операції з постачання (пп. 14.1.191 ПКУ), вона оподатковується ПДВ. Докладніше про таке оподаткування див. тут.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити