Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Розрахунок річної суми ПДФО та військового збору від продажу сільгосппродукції

Яким чином підтверджується та розраховується річна сума ПДФО з обсягу реалізації сільськогосподарської продукції, яка вирощена фізичною особою, що самостійно обробляє власний земельний пай розмір якого перевищує 2 гектари та має цільове призначення для товарного сільськогосподарського виробництва?

Розрахунок таких сум фізособою відбувається при заповненні нею річної декларації про майновий стан та доходи. При цьому враховується сума ПДФО та військового збору, вже утримана із зазначеного доходу податковими агентами.  

Наприклад, річна сума виручки від продажу сільськогосподарської продукції складає 100 000 грн (береться до уваги саме дохід, отриманий в грошовій або в не грошовій формі; продукція, яка була відвантажена покупцям, але ще не оплачена ними у звітному році, не враховується). Суми витрат, понесених у зв’язку із отриманням такого доходу, до уваги не береться (якщо фізособа-продавець не є підприємцем). 

Тож, річна сума ПДФО складатиме 100 000 х 18% = 18 000 грн. 

А річна сума військового збору складатиме 100 000 х 1,5% = 1 500 грн. 

Якщо частина доходу (наприклад, 80 000 грн) була отримана від продажу сільськогосподарської продукції податковим агентам (юрособам, підприємцям тощо), то суми таких податків відображаються в розділі ІІ декларації окремо: 

- у графах 4 та 5 відображаються суми ПДФО та військового збору, вже сплачені до бюджету податковими агентами (з 80 000 грн доходу це ПДФО 14 400 грн та військовий збір 1 200 грн);

- у графах 6 та 7 відображаються суми ПДФО та військового збору, які фізособа-продавець має сплатити до бюджету самостійно (з 20 000 грн доходу це ПДФО 3 600 грн та військового збору 300 грн). 

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Автор:
Бикова Ганна
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , ПДФО-підприємці , Сільське господарство

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі