Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Податкова знижка на навчання: алгоритм розрахунку

Фізична особа планує подати Податкову декларацію з метою отримання податкової знижки на навчання. Як їй розрахувати суму такої знижки, якщо протягом 2013 р. до її заробітної плати застосовувалися ставки в розмірі 15 і 17%?

Платник податку має право включити до податкової знижки у зменшення оподатковуваного доходу платника податку за наслідками звітного податкового року, визначеного з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу, суму коштів, сплачених на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Така сума не може перевищувати розміру доходу, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу (у 2013 р. — 1610 грн.), у розрахунку на кожну особу, яка навчається, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.


При цьому загальна сума податкової знижки, нарахована платнику податку в звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника податку, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу, тобто зменшена на суму ЄСВ, страхових внесків до Накопичувального фонду та у випадках, передбачених законом до недержавного пенсійного фонду, а також на суму податкової соціальної пільги (далі — ПСП) за її наявності.

Оскільки протягом року застосовувалися ставки ПДФО 15 та 17%, алгоритм розрахунку податкової знижки такий:

- на підставі підтвердних документів визначається сума витрат, яку дозволяється включити до податкової знижки;

- визначається база оподаткування з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу (інформацію про суми нарахованого загального річного оподатковуваного доходу, застосованих ПСП, утриманих ЄСВ та ПДФО платники отримують у вигляді довідки про доходи від свого роботодавця);

- отримана частка від ділення суми включених до податкової знижки витрат на розраховану базу оподаткування помножується на суму утриманого з фізичної особи за наслідками звітного податкового року ПДФО;

- отримана сума ПДФО підлягає поверненню з бюджету.

Наприклад, кількість місяців навчання у 2013 р. на стаціонарі становить 10 місяців, тобто дозволена сума витрат до включення до податкової знижки становить 16 100 грн. (1610 грн. х 10 міс.); сума коштів, фактично сплачених на навчання, — 15 400 грн.; інформація з довідки про доходи: сума заробітної плати — 167 240 грн., сума ЄСВ — 6020,64 грн., сума ПДФО — 25 101,32 грн. Сума заробітної плати, зменшена на суму ЄСВ (база оподаткування для ПДФО) — 161 219,36 грн. Сума податку, що підлягає поверненню з бюджету, становить 2397,73 грн. (15 400 грн. / 161 219,36 грн.) х  25 101,32 грн.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
Вісник. Офіційно про податки
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , Заробітна плата , ПДФО , ПКУ , Податкова знижка , Декларація

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі