• Посилання скопійовано

Здійснюємо річний перерахунок податку на доходи правильно

Як здійснити річний перерахунок податку на доходи?

За наслідками кожного звітного податкового року під час нарахування заробітної плати за останній місяць такого року роботодавець платника податку зобов’язаний провести перерахунок суми доходів, нарахованих платнику у вигляді заробітної плати, а також суми наданої податкової соціальної пільги.

Результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також сум наданих податкових соціальних пільг відображаються працедавцем у податковому розрахунку за ф. №1 ДФ

Якщо внаслідок перерахунку виникає недоплата утриманого податку, то сума такої недоплати стягується роботодавцем за рахунок суми будь-якого оподатковуваного доходу (після його оподаткування) за відповідний місяць, а в разі недостатності суми такого доходу — за рахунок оподатковуваних доходів наступних місяців, до повного погашення суми такої недоплати. У податковому розрахунку за ф. №1 ДФ сума податку, яку має бути стягнуто з платника за результатами перерахунку, додається до суми податку, нарахованого в тому кварталі, в якому проведено перерахунок, та відображається у графі 4а.

Якщо внаслідок перерахунку виникає переплата податку, то на її суму зменшується сума нарахованого податку платника за відповідний місяць, а за її недостатності — зменшується сума податкових зобов’язань наступних податкових періодів, до повного повернення такої переплати.

Отже, результати річного перерахунку сум доходів, нарахованих платнику податку у вигляді заробітної плати, а також наданих податкових соціальних пільг необхідно відобразити працедавцем у податковому розрахунку за ф. №1ДФ за IV квартал звітного року, який заповнюється таким чином:

- у рядках 3 та 3а проставляється сума нарахованого та виплаченого доходу за звітний період;

- у рядках 4 та 4а проставляється сума податку на доходи фізичних осіб з урахуванням суми недоплати/переплати.

Порядок проведення річного перерахунку сум доходів і наданих податкових соціальних пільг встановлений п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Джерело: ДФС у Тернопільській області

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»