• Посилання скопійовано

Розміри податкової соцпiльги у 2022 році

Які розміри ПСП діють у 2022 році?

З 1 січня 2022 року відповідно до ст. 7 Закону «Про Державний бюджет України на 2022 рік» установлено прожитковий мінімуму для працездатних осіб у сумі 2481 грн.

Відповідно до пп. 169.1.1 ПКУ будь-який платник податку має право на зменшення суми загального місячного оподатковуваного доходу, отримуваного від одного роботодавця у вигляді заробітної плати, на суму податкової соціальної пільги (далі – ПСП) у розмірі, що дорівнює 50 % розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року.

Граничний розмір доходу, до якого застосовується податкова соціальна пільга у 2022 році становить 3470,00 грн, цей розмір обчислюється як добуток місячного прожиткового мінімуму, діючого для працездатної особи на 01 січня звітного податкового року, на 1,4 та округлений до найближчих 10 грн  – (2481,00 ✕ 1,4) (пп. 169.4.1 ПКУ).

Отже, сума загального місячного оподаткованого доходу у вигляді заробітної плати зменшується на суму податкової соціальної пільги у 2022 році у розмірах:

  • базова (загальна) ПСП для будь-якого платника податку – становить половину (50%) розміру прожиткового мінімуму для працездатної особи (у розрахунку на місяць), встановленому законом на 1 січня звітного податкового року – 1240,50 грн = (2481,00  ✕ 50%);
  • ПСП для платника податку, який утримує двох чи більше дітей віком до 18 років, становитиме 100% суми базової (загальної) ПСП у розрахунку на кожну таку дитину – 1240,50 грн;
  • ПСП для платника, який є одинокою матір'ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником – у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, та для платника, який утримує дитину з інвалідністю – у розрахунку на кожну таку дитину віком до 18 років – 150% суми базової (загальної) пільги, – 1860,75 грн = 150% ✕ (2481,00 ✕ 50%);
  • ПСП для платників, визначених у пп. 169.1.4 ПКУ (зокрема Герої України, учасники бойових дій під час Другої світової війни) становить 200% суми загальної пільги, - 2481,00 грн = 200% ✕ (2481,00 ✕ 50%).

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 139 грн/міс

Передплатити

Автор: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО при оренді нерухомості в іншій ОТГ
    Юрособа орендує складське приміщення у фізичної особи для господарської діяльності. Склад розташований на території іншої територіальної громади (ОТГ), ніж місцезнаходження юрособи. До якого бюджету (за місцезнаходженням підприємства чи за місцем розташування складу) необхідно сплачувати ПДФО з орендної плати?
    Сьогодні 17:228
  • Відшкодування підписки на ChatGPT працівникам: оподаткування як додаткове благо
    Підприємство відшкодовує працівникам вартість підписки на ChatGPT на підставі авансових звітів із виписками з банківських рахунків, де вказана списана сума. Наказом підприємства визначено, що ChatGPT використовується для виконання службових завдань. Чи потрібно оподатковувати таке відшкодування як додаткове благо?
    27.01.202671
  • Оренда нерухомості у фізичної особи: що з ПДФО?
    Юридична особа орендує складське приміщення у фізичної особи. Куди юридична особа як податковий агент має сплачувати ПДФО: за своїм місцезнаходженням чи за місцезнаходженням орендованого майна?
    26.01.20261 503
  • Оподаткування доходів від нерезидента без реєстрації ФОП
    Якщо громадянин України, проживаючи в Україні, надавав послуги закордонному виданню без працевлаштування в ньому і без реєстрації ФОП в Україні або закордоном, як оподатковується оплата за ці послуги? За кордоном мають утримати податки? Чи треба звітувати в Україні і сплачувати податки?
    26.01.202628
  • Пільги з ПДФО та ВЗ для працівника з інвалідністю III групи
    Працівнику встановлено інвалідність III групи. Право на які пільги з ПДФО і військового збору він має?
    23.01.202688