• Посилання скопійовано

Виконавець послуг при використанні обладнання замовника не матиме податкового доходу у вартості послуг з оренди

Підприємства уклали між собою договір надання послуг, а саме транспортування з виробничого приміщення на склад, пакування й інша передпродажна підготовка готової продукції. Для цього замовник надає виконавцеві власні транспортні засоби. Чи виникає у виконавця податковий дохід у вартості послуг з оренди таких ТЗ?

Отже, за умовами прикладу, підприємство «А» уклало договір надання послуг з підприємством «Б». Суть послуг — транспортування з виробничого приміщення на склад (все в межах одного виробничо-складського комплексу), пакування й інша передпродажна підготовка готової продукції. Для надання послуг з транспортування підприємство «Б» (замовник) надає підприємству «А» (виконавцеві) власні транспортні засоби.

Постало питання: чи виникає у підприємства «А» при цьому податковий дохід у вартості послуг з оренди таких транспортних засобів?

З погляду автора, — ні, і от чому. У згаданому випадку замовник платить виконавцеві за обсяг послуг, встановлений договором. Обмежимося лише частиною таких послуг, а саме — транспортуванням готової продукції з виробничого приміщення на склад.


Зверніть увагу, що у випадку коли між підприємством «А» і підприємством «Б» не оформлено договір оренди на транспортні засоби, на яких перевозиться готова продукція, такі послуги не є послугами з перевезення. Адже згідно зі ст. 917 ЦКУ саме перевізник (виконавець) зобов'язаний надати транспортні засоби (власні або орендовані, але, безумовно, службові) під завантаження. Оскільки транспортні засоби надає замовник (підприємство «Б»), то за що ж він у цьому випадку платить? За те, що виконавець (підприємство «А») надає власних водіїв для керування такими транспортними засобами і здійснення таких перевезень. Тобто у випадку, згаданому у запитанні, можливі два варіанти надання послуг:

— якщо виконавець орендує у замовника ці транспортні засоби, виконавець надає послуги перевізника і саме так їх слід зазначити у договорі та інших первинних документах;

— якщо виконавець не орендує у замовника ці транспортні засоби, виконавець надає послуги з надання персоналу (по суті, аутстафінг). I саме ці послуги слід зазначити у договорі та інших первинних документах. В обох випадках оподаткованого доходу в сумі вартості послуг з оренди транспортних засобів у підприємства «А» не буде. Адже у першому варіанті воно оплачує такі послуги, а не отримує їх дарма (тобто несе витрати, а не отримує доходи), а у другому — не отримує таких послуг, оскільки не використовує чужі транспортні засоби у своїй господарській діяльності.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Оплату за інвестиційний актив отримано в різних періодах: як заповнити графу 4 та 5 додатку Ф1 декларації про доходи?
    Фізособа у 2023 році продала частку у статутному капіталі товариства розміром 300 тис. грн за ціною 380 тис. грн. На банківський рахунок у 2023 р. отримано 304 тис. грн, а решту – 76 тис. грн фізособа отримає в 2024 р.. В додатку 4ДФ юрособа-платник задекларувала такі дані: нараховано доходу – 380 000 грн, виплачено – 304 000 грн. Як правильно заповнити фізособі додаток Ф1 до декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік, зокрема, графи 4 та 5?
    Сьогодні 11:1715
  • Благодійна допомога від профспілки сім’ям загиблих учасників бойових дій
    Профспілка надає благодійну допомогу сім’ям колишніх працівників підприємства, членів профспілки, загиблих при обороні країни у 2022 – 2024 р.р. Чи вона від оподаткування ПДФО та ВЗ?
    09.05.202487
  • Помилкова виплата винагороди гіг-спеціаліста на його рахунок ФОПа
    Резидентом Дія. Сіті помилково виплачена винагорода гіг-спеціалісту на його рахунок ФОПа. Які наслідки і ризики для резидента, якщо в додатку 4ДФ єдиної звітності з ПДФО, ВЗ та ЄСВ відображена винагорода гіг-спеціалісту?
    01.05.202416
  • Крадіжка ДП у закордонному відрядженні: витрати та ПДФО та ВЗ з водія
    Водій-далекобійник перебував у закордонному відрядженні. За даними тахографа водій зупинився на території без охорони. Під час відпочинку водія було злито з баку дизпаливо. Директор в телефонному режимі прийняв рішення не залучати поліцію країни перебування водія. Після повернення водій надав доповідну записку і директор видав наказ з рішенням не стягувати з водія компенсацію вкраденого палива. Чи може підприємство включити до витрат вартість вкраденого палива і чи потрібно утримувати з водія ПДФО і ВЗ?
    25.04.202438
  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202427