• Посилання скопійовано

Виконавець послуг при використанні обладнання замовника не матиме податкового доходу у вартості послуг з оренди

Підприємства уклали між собою договір надання послуг, а саме транспортування з виробничого приміщення на склад, пакування й інша передпродажна підготовка готової продукції. Для цього замовник надає виконавцеві власні транспортні засоби. Чи виникає у виконавця податковий дохід у вартості послуг з оренди таких ТЗ?

Отже, за умовами прикладу, підприємство «А» уклало договір надання послуг з підприємством «Б». Суть послуг — транспортування з виробничого приміщення на склад (все в межах одного виробничо-складського комплексу), пакування й інша передпродажна підготовка готової продукції. Для надання послуг з транспортування підприємство «Б» (замовник) надає підприємству «А» (виконавцеві) власні транспортні засоби.

Постало питання: чи виникає у підприємства «А» при цьому податковий дохід у вартості послуг з оренди таких транспортних засобів?

З погляду автора, — ні, і от чому. У згаданому випадку замовник платить виконавцеві за обсяг послуг, встановлений договором. Обмежимося лише частиною таких послуг, а саме — транспортуванням готової продукції з виробничого приміщення на склад.


Зверніть увагу, що у випадку коли між підприємством «А» і підприємством «Б» не оформлено договір оренди на транспортні засоби, на яких перевозиться готова продукція, такі послуги не є послугами з перевезення. Адже згідно зі ст. 917 ЦКУ саме перевізник (виконавець) зобов'язаний надати транспортні засоби (власні або орендовані, але, безумовно, службові) під завантаження. Оскільки транспортні засоби надає замовник (підприємство «Б»), то за що ж він у цьому випадку платить? За те, що виконавець (підприємство «А») надає власних водіїв для керування такими транспортними засобами і здійснення таких перевезень. Тобто у випадку, згаданому у запитанні, можливі два варіанти надання послуг:

— якщо виконавець орендує у замовника ці транспортні засоби, виконавець надає послуги перевізника і саме так їх слід зазначити у договорі та інших первинних документах;

— якщо виконавець не орендує у замовника ці транспортні засоби, виконавець надає послуги з надання персоналу (по суті, аутстафінг). I саме ці послуги слід зазначити у договорі та інших первинних документах. В обох випадках оподаткованого доходу в сумі вартості послуг з оренди транспортних засобів у підприємства «А» не буде. Адже у першому варіанті воно оплачує такі послуги, а не отримує їх дарма (тобто несе витрати, а не отримує доходи), а у другому — не отримує таких послуг, оскільки не використовує чужі транспортні засоби у своїй господарській діяльності.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Бикова Ганна

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»