Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Податки у всіх сторін при передачі землі в суборенду

Підприємство "А" на загальній системі оподаткування орендує у фізосіб земельні ділянки сільгосппризначення. Планується їх передача за договором суборенди підприємству "Б" (платнику ЄП групи 4). Які податки повинні сплатити фізособи, підприємство "А" і "Б"?

Підприємство "А"

ПДФО та ВЗ

Підприємство "А" при передачі орендованих земель в суборенду і надалі залишається орендарем. А тому продовжує нараховувати фізособам орендодавцям орендну плату, з якої в загальному порядку утримує ПДФО (18%) і ВЗ (1,5%). А також відображає цю виплату в додатку 4ДФ до об’єднаної звітності з ознакою доходу «195».

Детальніше про оподаткування орендної плати на користь фізосіб ми писали тут, тут, тут.

 

ПДВ

Орендна плата за договором суборенди земельної ділянки в розумінні пп. 14.1.185 ПКУ є операцією з постачання послуг. А тому якщо підприємство "А" є платником ПДВ, на суму суборендної плати в загальному порядку нараховується ПЗ з ПДВ, складається ПН, яка реєструється в ЄРПН.

Детальніше про це можна почитати тут.

 

Податок на прибуток

Постачання суборендної послуги в бухобліку збільшує дохід, а нарахування орендної плати на користь фізосіб орендодавців збільшує в бухобліку витрати. Зазначений дохід збільшує, а витрати зменшують фінрезультат до оподаткування, який є підставою для визначення об’єкта оподаткування податком на прибуток (див. пп. 134.1.1 ПКУ).

Причому податкових різниць для цієї ситуації ПКУ не встановлює.

 

Підприємство "Б"

ЄП групи 4

Платники ЄП групи 4 у разі оренди ними сільськогосподарських угідь та/або земель водного фонду в особи, яка не є платником податку, враховують орендовану площу земельних ділянок у своїй декларації з ЄП групи 4 (див. пп. 295.9.7 ПКУ).

Оскільки в розглядуваній ситуації підприємство "Б" є платником ЄП групи 4 і орендує землю сільгосппризначення у платника податку на прибуток, таке підприємство "Б" відображає землю, отриману в суборенду, у своїй декларації ЄП групи 4.

Таким чином, з площі такої землі сплачується ЄП групи 4.

 

ПДВ

Якщо підприємство "Б" є платником ПДВ, то отримавши ПН від підприємства "А" на операцію постачання послуг суборенди, воно відображає ПК в загальному порядку.

 

ПДФО та військовий збір

Оскільки підприємство "Б" отримує землю в суборенду від підприємства "А", то і плату за суборенду сплачує підприємству "А". Дохід фізособам підприємство "Б" не виплачує. А тому й об’єкту для утримання ПДФО і ВЗ немає.

 

Фізособи-орендодавці

ПДФО, ВЗ

Дохід від оренди зазначені фізособи отримують від підприємства "А", яке є податковим агентом.

А тому з суми отриманої плати фізособи окремо додатково ПДФО і ВЗ не утримують і до бюджету не перераховують. Декларацію про майновий стан і доходи щодо доходів від оренди до податкової подавати не потрібно.

 

Податок на землю

Відповідно до пп. 281.3 ПКУ, від сплати податку на землю звільняються на період дії ЄП групи 4 власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі за умови передачі земельних ділянок та земельних часток (паїв) в оренду платнику ЄП групи 4.

Але в данiй ситуації фізособи надають землі в оренду підприємству "А", яке є платником податку на прибуток. А факт подальшої передачі землі в суборенду в цьому плані нічого не змінює. Орендарем залишається підприємство "А". Тому зазначена пільга не застосовується.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 82 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Олександр Золотухін
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Оренда , ПДВ , ПДФО , Плата за землю , Земля , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі