• Посилання скопійовано

На які рахунки сплачувати ПДФО з додаткового блага?

Товариство сплачує за працівників суми медичного страхування, послуги таксі (додаткове благо в натуральній формі). Податки з таких виплат нараховуються та утримуються за рахунок зарплати. На які реквізити сплачуються податки в частині утримання з додаткового блага: з доходів платника у вигляді зарплати чи з інших доходів?

Відповідно до пп. 164.2.16 ПКУ, сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку. Тобто така сума, сплачена роботодавцем страховій кампанії на користь працівника, оподатковується ПДФО (18%) і військовим збором (1,5%) як додаткове благо.

Відповідно до пп. 2.3.4 Інструкції №5, до інших заохочувальних та компенсаційних виплат відносяться витрати  в розмірі  страхових  внесків  підприємств  на користь працівників, пов'язаних з добровільним страхуванням, в т.ч. в натуральній формі. Указані суми включаються до фонду оплати праці в тому місяці, коли провадяться перерахунки страховій компанії.

Податковий агент (роботодавець) зобов’язаний утримати ПДФО із суми отриманого доходу у вигляді медичної страховки працівника, за рахунок такого працівника (пп. 168.1.1 ПКУ).

Отже,  сплачені роботодавцем за працівника суми страхових внесків за договором добровільного медичного страхування включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого працівника та оподатковуються ПДФО та військовим збором на загальних підставах. 

Таким чином, ПДФО з додаткового блага (медстрахування) потрібно сплачувати на рахунок доходів платника податку у вигляді заробітної плати.

Що стосується питання сплати ПДФО з додаткового блага за відшкодування працівнику послуг за користування таксі, то тут все залежить від того, чи стосується це випадків, коли таке використання зумовлено трудовими функціями відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах.

До складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включається дохід, отриманий платником ПДФО як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ).

Також, роботодавець зобов’язаний компенсувати (відшкодувати) найманому працівнику витрати на проїзд у зв’язку з:

  • переведенням, прийняттям або направленням на роботу в іншу місцевість (ст. 5-1 КЗпП);
  • службовими відрядженнями (ст. 121 КЗпП). 

Отже, якщо враховувати, що проїздки працівника на таксі не пов’язані із виконанням ним трудових функцій та не підпадають під дію КЗпП, то у разі прийняття керівником підприємства рішення щодо відшкодування цих виплат, сума такої компенсації буде додатковим благом та перераховуватиметься на рахунок доходів платника податку у вигляді заробітної плати, оскільки роботодавець утримує ПДФО із суми отриманого доходу працівника та за рахунок такого працівника.

Нагадаємо, ПДФО сплачується (перераховується) до бюджету під час виплати оподатковуваного доходу. Але якщо додаткове благо надається у негрошовій формі чи виплачується готівкою з каси податкового агента, податок сплачується (перераховується) до бюджету протягом трьох банківських днів з дня, що настає за днем такого нарахування (виплати, надання) (пп. 168.1.4 ПКУ).

Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то ПДФО підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені для місячного податкового періоду. Тобто протягом 30 календарних днів після закінчення місяця, у якому цей дохід був нарахований.

Ті ж самі строки сплати діють і щодо військового збору.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Щербина Світлана

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Сплата ПДФО та ВЗ при часткових платежах за нерухомість
    Юрособа планує придбати у фізособи нерухоме майно, включаючи земельну ділянку. За договором оплата буде здійснюватися авансовими платежами протягом року, а перехід права власності відбудеться після здійснення повного розрахунку. Коли слід платити ПДФО і ВЗ – при здійсненні авансових платежів чи після переходу права власності на майно?
    19.04.202422
  • Заповнення декларації про майновий стан і доходи і додатка КІК, якщо фінзвітність з нульовими показниками
    Як заповнити декларацію про майновий стан і доходи та додатки КІК, якщо фінзвітність за 2022 і 2023 роки з нульовими показниками?
    15.04.2024120
  • Штраф щодо незастосування 30% неоподатковуваної межі з ДМС
    Чи не буде штрафних санкцій, якщо підприємство при виплаті страховій компанії платежу по ДМС працівників, утримає ПДФО та ВЗ із всього страхового платежу, не застосовуючи пільгу з ПДФО? При цьому договір добровільного страхування відповідає вимогам ПКУ. За яким кодом в такому випадку (якщо пільгу не застосували) зазначати цю страхівку в Додатку 4ДФ?
    08.04.202434
  • Як оплатити послуги коворкінгу для дистанційних працівників без ПДФО та ВЗ?
    Деякі працівники переїхали з Києва, де у компанії офіс, в інші населені пункти та продовжують працювати в компанії. Для виконання своїх обов’язків вони іноді користуються послугами коворкінгу, які оплачують за власний рахунок. Чи виникає ПДФО, ВЗ та ЄСВ при поданні авансового звіту на компенсацію витрат по коворкінгу або оплаті послуг коворкінгу корпоративною карткою?
    02.04.202434
  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024635