Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Батьки мають право на податкову знижку, якщо плата за навчання двох дітей не перевищує 3000 грн/міс

Фізична особа у 2012 році за навчання у вишах сплачувала за двох дітей. Чи матиме фізична особа право на податкову знижку на двох дітей, якщо щомісячна плата за навчання складає по 1 тисячі гривень на кожну дитину?

При додержанні інших вимог ст. 166 ПКУ щодо реалізації права на податкову знижку, така особа зможе її одержати.

До податкової знижки можна включити суму коштів, сплачених платником податку  протягом року на користь закладів освіти для компенсації вартості здобуття середньої професійної або вищої освіти такого платника податку та/або члена його сім'ї першого ступеня споріднення, який не одержує заробітної плати.

Така сума не може перевищувати


1500 гривень в розрахунку на кожну особу, яка навчалася, за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року.

Отже, оскільки податкова знижка розраховується виходячи з кількості осіб, за яких сплачується вартість навчання, то платник податку, який у 2012 році сплачував за навчання двох своїх непрацюючих дітей, має право на податкову знижку, якщо сплачена ним сума не перевищувала 3000 гривень за кожний повний або неповний місяць навчання протягом звітного податкового року  (1500 грн. х 2).

У нашому випадку платник податку не перевищив суму плати за навчання двох дітей – 3000 грн на місяць, тому він за наслідками 2012 року має право скористатися податковою знижкою на навчання своїх дітей.

Доступ до повного тексту матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо Ви вже зареєстровані на нашому сайті - будь ласка, авторизуйтесь.

Якщо поки що ні - зареєструйтесь прямо зараз: це просто, не вимагає Ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Що ще дає реєстрація?

Джерело
ДФС у Сумській області
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Податкова знижка , Навчання

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі