• Посилання скопійовано

Зміна виконавця робіт ФОПа: як відобразити у формі №1ДФ?

У грудні 2019 ФОПу було виплачено дохід за послуги, які мали б бути надані у І кварталі 2021 року. У травні 2020 року ФОП припинив діяльність і було укладено договір відступлення права вимоги послуг на іншого ФОП-"єдинника". Як відобразити це у ф. №1ДФ та які наслідки для підприємства?

Як передбачено Порядком №4 і як роз’яснюють податківці, податковий розрахунок за формою №1ДФ заповнюється у такому порядку:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано підприємцю, незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу.

При цьому, Порядком №4 не передбачено коригування даних розрахунку при заміні виконавця робіт. Таким чином, при передоплаті за послуги підприємство у розрахунку №1ДФ вказує ІПН ФОПа, який отримує передоплату. Подальша заміна виконавця у розрахунку не відображається, а при фактичному наданні послуг підприємство у розрахунку зазначає суму нарахованого доходу і ІПН фактичного виконавця. В обох випадках зазначається ознака доходу «157», а сума нарахованого і сплаченого податку не вказується.

Львівські податківці свого часу роз’яснювали, що укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку третьої групи є механізмом розрахунку за правочином купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не у грошовій формі, а отже, не дає права суб’єкту господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку і звітності.

Разом з цим, згідно з пп. 165.1.36 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ. Зокрема, якщо ФОП застосовує негрошову форму розрахунків за надані послуги, він сплачує з такого доходу ЄП за збільшеною ставкою – 15% (пп. 3 пп. 293.4 ПКУ). Тобто цей податок ФОП сплачує сам, а тому підприємство з нього податок не утримує.

Своєю чергою, для підприємства, покупця таких послуг, здійснення підприємцем забороненого виду розрахунків, негативних наслідків не несе.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»