• Посилання скопійовано

Зміна виконавця робіт ФОПа: як відобразити у формі №1ДФ?

У грудні 2019 ФОПу було виплачено дохід за послуги, які мали б бути надані у І кварталі 2021 року. У травні 2020 року ФОП припинив діяльність і було укладено договір відступлення права вимоги послуг на іншого ФОП-"єдинника". Як відобразити це у ф. №1ДФ та які наслідки для підприємства?

Як передбачено Порядком №4 і як роз’яснюють податківці, податковий розрахунок за формою №1ДФ заповнюється у такому порядку:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано підприємцю, незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу.

При цьому, Порядком №4 не передбачено коригування даних розрахунку при заміні виконавця робіт. Таким чином, при передоплаті за послуги підприємство у розрахунку №1ДФ вказує ІПН ФОПа, який отримує передоплату. Подальша заміна виконавця у розрахунку не відображається, а при фактичному наданні послуг підприємство у розрахунку зазначає суму нарахованого доходу і ІПН фактичного виконавця. В обох випадках зазначається ознака доходу «157», а сума нарахованого і сплаченого податку не вказується.

Львівські податківці свого часу роз’яснювали, що укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку третьої групи є механізмом розрахунку за правочином купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не у грошовій формі, а отже, не дає права суб’єкту господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку і звітності.

Разом з цим, згідно з пп. 165.1.36 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ. Зокрема, якщо ФОП застосовує негрошову форму розрахунків за надані послуги, він сплачує з такого доходу ЄП за збільшеною ставкою – 15% (пп. 3 пп. 293.4 ПКУ). Тобто цей податок ФОП сплачує сам, а тому підприємство з нього податок не утримує.

Своєю чергою, для підприємства, покупця таких послуг, здійснення підприємцем забороненого виду розрахунків, негативних наслідків не несе.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024249
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202469
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241451