• Посилання скопійовано

Зміна виконавця робіт ФОПа: як відобразити у формі №1ДФ?

У грудні 2019 ФОПу було виплачено дохід за послуги, які мали б бути надані у І кварталі 2021 року. У травні 2020 року ФОП припинив діяльність і було укладено договір відступлення права вимоги послуг на іншого ФОП-"єдинника". Як відобразити це у ф. №1ДФ та які наслідки для підприємства?

Як передбачено Порядком №4 і як роз’яснюють податківці, податковий розрахунок за формою №1ДФ заповнюється у такому порядку:

  • у графі 3а «Сума нарахованого доходу» відображається (за звітний квартал) дохід, який нараховано підприємцю, незалежно від того, виплачені такі доходи, чи ні;
  • у графі 3 «Сума виплаченого доходу» відображається сума фактично виплаченого доходу.

При цьому, Порядком №4 не передбачено коригування даних розрахунку при заміні виконавця робіт. Таким чином, при передоплаті за послуги підприємство у розрахунку №1ДФ вказує ІПН ФОПа, який отримує передоплату. Подальша заміна виконавця у розрахунку не відображається, а при фактичному наданні послуг підприємство у розрахунку зазначає суму нарахованого доходу і ІПН фактичного виконавця. В обох випадках зазначається ознака доходу «157», а сума нарахованого і сплаченого податку не вказується.

Львівські податківці свого часу роз’яснювали, що укладення договору переуступки прав вимоги боргу платниками єдиного податку третьої групи є механізмом розрахунку за правочином купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) не у грошовій формі, а отже, не дає права суб’єкту господарювання застосовувати спрощену систему оподаткування, обліку і звітності.

Разом з цим, згідно з пп. 165.1.36 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються доходи фізичної особи - підприємця, з якого сплачується єдиний податок згідно із спрощеною системою оподаткування відповідно до ПКУ. Зокрема, якщо ФОП застосовує негрошову форму розрахунків за надані послуги, він сплачує з такого доходу ЄП за збільшеною ставкою – 15% (пп. 3 пп. 293.4 ПКУ). Тобто цей податок ФОП сплачує сам, а тому підприємство з нього податок не утримує.

Своєю чергою, для підприємства, покупця таких послуг, здійснення підприємцем забороненого виду розрахунків, негативних наслідків не несе.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436