Мета добровільного медичного страхування полягає у тому, щоб відшкодувати людині її витрати на оплату медичних послуг та підтримку здоров'я у доброму стані. Зрозуміло, що юридичні особи не можуть придбавати для себе поліс добровільного медичного страху-вання. Таким чином, медичне страхування здійснюється лише на користь фізичних осіб, зокрема тих, які перебувають у трудових відносинах з підприємством, що придбаває поліси.
Згідно з пп. 164.2.16 ПКУ вартість страхового поліса, придбаного підприємством для най-маних працівників включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу працівника.
Суми страхових платежів (страхових внесків), що сплачуються юридичною особою (роботодавцем) за договорами доб¬ровільного медичного страхування працівників, включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку — фізичної особи та оподатковуються ПДФО та військовим збором. Аналогічна думка зазначена в ІПК від 20.05.2019 р. №2249/10/26-15-13-06-12-ІПК.
Оскільки купівля страхового поліса — це, по суті, оплата підприємством страхових пос-луг, наданих фізичній особі, то вартість поліса — це дохід фізичної особи у негрошовій формі, тому цю вартість потрібно збільшити на коефіцієнт, який визначається за фор-мулою, наведеною у п. 164.5 ПКУ (становить 1,21951) для ставки ПДФО 18%.
Також, вартість страхування оподатковується військовим збором за ставкою 1,5%.
Операції з отримання доходу (медична страховка) працівником, ПДФО сплачується до бюджету протягом 3 банківських днів після дня нарахування такого податку (пп. 168.1.4 ПКУ).
Керуючись пп. 164.2.16 ПКУ працівник має самостійно сплатити ПДФО та військовий збір на загальних підставах, тобто зазначені податки роботодавець може утримати із його заробітної плати.
Суми нарахованого податку сплачуються протягом трьох днів в місяці їх нарахування та відображаються у формі №1ДФ за той квартал в який припадає місяць нарахування тако-го податку.
У формі №1ДФ дохід у вигляді сплаченого страхового поліса відображається з ознакою доходу «124». У графах 3а і 3 проставляється вартість полісу, а у графах 4а і 4 — сума нарахованого і сплаченого ПДФО відповідно.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити