Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Подарунки працівникам: що з оподаткуванням?

Фірма хоче видати подарунки працівникам до дня Св. Миколая (набір цукерок до 200 грн), а не дітям працівників. Чи оподатковуються в такому випадку подарунки ПДФО, ВЗ та ЄСВ?

Відповідно до п. 1 ч. 1 ст. 4 Закону про ЄСВ, платниками ЄСВ є роботодавці, зокрема, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи, які використовують найману працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбаче-них законодавством, чи за цивільно-правовими договорами.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 7 Закону про ЄСВ, базою нарахування ЄСВ для підприємства є сума нарахованої кожній застрахованій особі заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі.

Визначення видів виплат, що відносяться до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, при нарахуванні ЄСВ передбачено Інструкцією №5.

Згідно з пп. 2.3.2 розділу 2 Інструкції №5, одноразові заохочення працівникам підприємства, не пов’язані з конкретними результатами праці, в тому числі, надані в негрошовій формі, відносяться до фонду додаткової заробітної плати.

Отже, вартість подарунків, безоплатно переданих працівникам (наприклад, до ювілейних та пам’ятних дат — як у грошовій, так і натуральній формі), є базою нарахування ЄСВ за умови перебування їх у трудових відносинах з роботодавцем («ЗІР», категорія 301.03).

Відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ, до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість подарунків, якщо вона не перевищує 25% мінімальної зарплати (у розрахунку на місяць), установленої на 1 січня звітного по-даткового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі. 

Тобто, подарунок вартість якого у 2020 році не перевищує 1250,00 грн (5000,00 грн х 25%), не оподатковується ПДФО та військовим збором.

Таким чином, підприємство при безоплатній передачі подарунків до Дня Святого Миколая своїм працівникам, вартість яких до 200,00 грн, нараховує на вартість даного подарунку ЄСВ у розмірі 22% та сплачує його до бюджету. Вартість подарунків працівникам відображається у Звіті з ЄСВ у складі доходу (заробітної плати) у місяці їх нарахування. Якщо працівника оформлено за трудовим договором, то вартість подарунка для нього відображається в таблиці 6 Звіту з ЄСВ із кодом застрахованої особи "1" або "2" одним рядком у складі нарахованої заробітної плати за місяць, у якому отримано подарунок. 

Зазначені подарунки не підлягють оподаткуванню ПДФО та, відповідно, не оподатковуються військовим збором.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
Єдиний соціальний внесок , ПДФО , Військовий збір

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі

Вам потрібен новий ПКУ?

Тисніть на кнопку >>

Закрити +