Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Виправлення в колонці 4 форми №1ДФ

В формі №1ДФ приватного підприємства за І квартал 2020 р. в колонці 4 сума перерахованого податку помилково проставлена на 20 коп. менше, ніж в 4а нарахованого податку. Як виправити: подати уточнюючу чи в звітній формі №1ДФ за ІІІ кв. 2020 р. проставити суму перерахованого податку на 20 коп. більше, і чи будуть штрафні санкції?

Виправити допущену помилку у формі №1ДФ в сумі нарахованого податку зазначеного в колонці 4 можна керуючись п. 4.4 Порядку №4. Для цього слід подати уточнюючу форму, яка призначена для виправлення помилок виявлених після спливу строку подання. Помилка виправляється так:

  1. для вилучення помилкового рядка з неправильною сумою - потрібно повторити всі графи такого рядка з попередньої форми №1ДФ, яка подана з помилкою та у графі 9 поставити «1» — на вилучення рядка;
  2. для відображення правильної суми заповнюють усі графи і у графі 9 поставити «0» — на введення рядка. 

При цьому підсумковий рядок у графах 3а, 3, 4а та 4 не заповнюється.

Пунктом 119.1 ПКУ за неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн; за повторне порушення протягом року, -  у розмірі 2040 грн.

Але відповідно до п. 52-1 розділу ХХ ПКУ на період карантину штрафні санкції, зокрема, за неподання або несвоєчасне подання податкового розрахунку за формою № 1ДФ, не застосовуються.

Проте до податкових агентів за неподання форми № 1ДФ може бути застосована адміністративна відповідальність за ч. 1 ст. 163-4 КпАП, якою передбачено, що за порушення подання відомостей за виплачені доходи за встановленою формою тягне за собою попередження або накладення штрафу на посадових осіб підприємств, установ і організацій, а також на громадян - суб'єктів підприємницької діяльності у розмірі від 2 до 3 НМДГ (від 34,00 грн до 51,00 грн), а за повторні порушення протягом року – у розмірі від 3 до 5 НМДГ (від 51,00 грн до 85,00 грн).  

Про незастосування адміністративних штрафів до податкових агентів на період карантину до КпАП не вносилися.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Відповідальність , ПДФО , Штрафи

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі