• Посилання скопійовано

Тестування на COVID-19 від благодійної організації: яку ознаку доходу зазначати?

Благодійна організація надає допомогу фізособам у формі оплати вартості послуг, наданих медичним закладом у вигляді тестування на COVID-19. Одночасно дотримано вимоги пп. «а» пп. 170.7.4 та пп. 165.1.19 ПКУ. З якою ознакою відображати такий дохід у формі №1ДФ?

Яку ознаку доходу зазначати?

В першу чергу звернемо увагу, що згідно з пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку.

Водночас, відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку.

Своєю чергою, відповідно до ст. 3 Закону №2801, медичне обслуговування – діяльність закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров’я, що не обов’язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов’язана з її наданням.

Медична допомога – діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.

На думку автора, тестування на предмет виявлення COVID-19 не є послугами з лікування, а відноситься саме до медичного обслуговування платника податку. Відповідно вартість такого доходу, наданого платникам податку, має відображатися у розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу 143 «Допомога на лікування та медичне обслуговування».

При цьому, вимоги податківців щодо обов’язкового дотримання одночасно пп. 165.1.19 та пп. 170.7.4 ПКУ, на думку автора, є необґрунтованими, оскільки це окремі підстави для звільнення від оподаткування, що навіть мають різні ознаки доходу. Головне в даному випадку наявність підтверджуючих документів про надання медичного обслуговування таким фізособам (чеки або акт та договір про медичне обслуговування).

 

Порядок виправлення помилки

Відповідно до пп. 4.4 Порядку №4, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію. Такий порядок виправлення застосовується і у випадку зазначення неправильної або ж «неповної» суми доходу.

Тобто, в даному випадку в уточнюючому розрахунку необхідно повністю відсторнувати два рядки (з ознакою доходу 169 та 143) шляхом повторного відображення помилкових даних із зазначенням у графі 9 «1», та ввести третій рядок з правильними даними (повна сума доходу і ознака 143), в графі 9 якого зазначається «0».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 99 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Договір добровільного медичного страхування і відшкодування працівнику витрат
    ТОВ уклав договір ДМС із страховою компанією. В договорі передбачено можливість відшкодування медичних витрат, понесених працівником, безпосередньо працівнику. Чи є це перепоною для неоподаткування ПДФО та ВЗ суми, яка не перевищує 30% від зарплати? Якщо так і ТОВ чи страхова компанія не буде утримувати ці суми із працівників, а платитиме за рахунок ТОВ/страхової компанії, які ще податки потрібно нараховувати?
    27.03.2024261
  • Чи можна вивчати іноземну мову і не платити податки?
    Компанія оплатила курси англійської мови для працівників. Це вважається додатковим благом з нарахуванням ПДФО і ВЗ з відображенням у додатку 4ДФ. Але коло працівників, які відвідують курси, чітко не визначено, відвідування занять не регулярне, працівники, які відвідують заняття змінюються. Чи можна в такому разі не нараховувати ПДФО та ВЗ, і не відображати у єдиній звітності?
    15.03.202470
  • «Соцпакет» працівникам: що з ПДФО, ВЗ та ЄСВ?
    Підприємство бажає надавати працівникам додатковий «соцпакет»: довгострокову медичну страховку, страхування їх життя, компенсацію витрат на харчування, оплату їх проїзду на роботу та додому, оплату фітнес-послуг тощо. Які податки треба буде сплатити з цих видів доходів?
    12.03.202490
  • Чи сплачувати ПДФО та ВЗ з вартості квартири, внесеної до статутного капіталу?
    Фізособа за 700 000 грн придбала квартиру, яку передала як внесок до статутного капіталу ТОВ. Вартість внеску оцінена в 2 000 000 грн. На погляд податкової служби, у фізособи в цьому разі виникає оподатковуваний дохід 1 300 000 грн (2 000 000 — 700 000), з якого слід сплатити ПДФО і ВЗ. Чи права податкова служба?
    28.02.202448
  • Куди платити ПДФО при викупі підприємством земельних ділянок у фізосіб?
    Підприємство викуповує земельні ділянки у фізосіб. Куди сплачувати ПДФО – до бюджету за місцем реєсрації фізособи власника, за місцем знаходження земельної ділянки чи за місцем нотаріального посвідчення договору купівлі-продажу?
    22.02.20241461