• Посилання скопійовано

Тестування на COVID-19 від благодійної організації: яку ознаку доходу зазначати?

Благодійна організація надає допомогу фізособам у формі оплати вартості послуг, наданих медичним закладом у вигляді тестування на COVID-19. Одночасно дотримано вимоги пп. «а» пп. 170.7.4 та пп. 165.1.19 ПКУ. З якою ознакою відображати такий дохід у формі №1ДФ?

Яку ознаку доходу зазначати?

В першу чергу звернемо увагу, що згідно з пп. «а» пп. 170.7.4 ПКУ не включається до оподатковуваного доходу цільова благодійна допомога, що надається резидентами - юридичними чи фізичними особами у будь-якій сумі (вартості) закладу охорони здоров'я для компенсації вартості платних послуг з лікування платника податку.

Водночас, відповідно до пп. 165.1.19 ПКУ до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються кошти або вартість майна (послуг), що надаються як допомога на лікування та медичне обслуговування платника податку.

Своєю чергою, відповідно до ст. 3 Закону №2801, медичне обслуговування – діяльність закладів охорони здоров’я та фізичних осіб – підприємців, які зареєстровані та одержали відповідну ліцензію в установленому законом порядку, у сфері охорони здоров’я, що не обов’язково обмежується медичною допомогою, але безпосередньо пов’язана з її наданням.

Медична допомога – діяльність професійно підготовлених медичних працівників, спрямована на профілактику, діагностику, лікування та реабілітацію у зв’язку з хворобами, травмами, отруєннями і патологічними станами, а також у зв’язку з вагітністю та пологами.

На думку автора, тестування на предмет виявлення COVID-19 не є послугами з лікування, а відноситься саме до медичного обслуговування платника податку. Відповідно вартість такого доходу, наданого платникам податку, має відображатися у розрахунку за формою №1ДФ з ознакою доходу 143 «Допомога на лікування та медичне обслуговування».

При цьому, вимоги податківців щодо обов’язкового дотримання одночасно пп. 165.1.19 та пп. 170.7.4 ПКУ, на думку автора, є необґрунтованими, оскільки це окремі підстави для звільнення від оподаткування, що навіть мають різні ознаки доходу. Головне в даному випадку наявність підтверджуючих документів про надання медичного обслуговування таким фізособам (чеки або акт та договір про медичне обслуговування).

 

Порядок виправлення помилки

Відповідно до пп. 4.4 Порядку №4, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію. Такий порядок виправлення застосовується і у випадку зазначення неправильної або ж «неповної» суми доходу.

Тобто, в даному випадку в уточнюючому розрахунку необхідно повністю відсторнувати два рядки (з ознакою доходу 169 та 143) шляхом повторного відображення помилкових даних із зазначенням у графі 9 «1», та ввести третій рядок з правильними даними (повна сума доходу і ознака 143), в графі 9 якого зазначається «0».

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202450
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4854
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436