Особи, які мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати форму №1ДФ у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, до контролюючого органу за місцем свого розташування (пп. «б» пп. 176.2 ПКУ).
Відповідно до пп. 177.8 ПКУ, під час нарахування (виплати) доходу підприємцю від провадження ним підприємницької діяльності суб’єкт господарювання, який нараховує (виплачує) такий дохід, не утримує ПДФО та ВЗ, якщо фізичною особою-підприємцем надано копію документа, що підтверджує його державну реєстрацію.
Заповнення та подання податковими агентами цієї форми здійснюється згідно з нормами Порядку №4.
У розділі ІІ форми №1ДФ, зокрема, у рядку «Військовий збір» відображають загальні суми нарахованого й виплаченого доходу, нарахованого й перерахованого до бюджету військового збору.
Незалежно від того, чи є об’єктом оподаткування нарахована сума на користь фізичної особи, її необхідно зазначати у розділі II форми №1ДФ у складі загального нарахованого доходу.
Також у складі сум граф 3а і 3 розділу II форми №1ДФ відображаються виплати підприємцям, з яких податковий агент не утримує ПДФО і ВЗ. Тобто, виплати підприємцям також відображається у загальній сумі з усіма іншими доходами в графах 3а і 3 розділу II форми №1ДФ.
Таким чином, в графах 3а та 3 розділу ІІ зазначається загальна сума нарахованого доходу (заробітна плата + виплата підприємцю (28000,00 грн)), а в 4а та 4 – сума нарахованого та перерахованого ВЗ із заробітної плати (з нарахування доходу підприємцю податки не утримувалися (270,00 грн)).
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити