Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Відображення допомоги по частковому безробіттю у формі №1ДФ

21 липня 2020 р. підприємство отримало допомогу з часткового безробіття за квітень та травень 2020 р, а 22 липня її перераховано працівникам. Форму №1ДФ за ІІ квартал 2020 р. подано. Як правильно відобразити отриману та перераховану працівникам допомогу: в ІІ чи в ІІІ кварталі 2020 року?

Допомогу по частковому безробіттю на період карантину можуть отримати, зокрема, роботодавці із числа суб'єктів малого та середнього підприємництва на строк зупинення (скорочення) діяльності, а також протягом 30 календарних днів після завершення карантину.

Податківці у підкатегорії 103.25 «ЗІР» зауважили, що сума допомоги по частковому безробіттю на період здійснення заходів щодо запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), передбачених карантином, яка відповідно до ст. 47-1 Закону України «Про зайнятість населення», перерахована Фондом на випадок безробіття роботодавцю та виплачена ним найманому працівнику, відображається у формі № 1ДФ за ознакою доходу «128» як соціальна виплата з відповідного бюджету. 

Ми про це писали тут.

Як бачимо, податківці роз’яснюють стисло і прикладів не наводять. З цієї консультації можна зробити висновок, що нарахування допомоги як доходу треба робити під час отримання коштів від Фонду безробіття. Відповідно, тоді ж зробити і відображення такої допомоги у формі № 1ДФ.  

Якщо підприємство приймає таку позицію, то отриману від Фонду суму допомоги по частковому безробіттю на період карантину, воно має  відображати у формі № 1ДФ у ІІІ кварталі за ознакою доходу «128», оскільки місяць (липень) отримання та виплати допомоги працівникам  припадає саме на цей квартал.

Але, на нашу думку, право на отримання допомоги працівник отримує не тоді, коли Фонд нарешті перерахує кошти, а раніше. Тут, до речі, теж немає єдиної думки – хтось нараховує таку допомогу наприкінці місяця, за який вона виплачуватиметься, а хтось – датою подання відомостей про працівників центру зайнятості (мова йде про ті відомості, які подаються щомісячно) – адже без їх подання Фонд не зробить перерахування. 

Тому, для того, щоб уникнути спорів із податківцями, у якому звітному періоді відображати нарахований дохід у вигляді допомоги по частковому безробіттю, радимо отримати з цього питання індивідуальну податкову консультацію.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 58 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Щербина Світлана
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Матеріальна допомога , Фінансова допомога

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі