Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Медична страхування експата: що з ПДФО?

На підприємстві працює експат. Головна материнська компанія у себе у Франції сплатила за нього медицинську страхівку. Суму страхівки перевиставила підприємству. Чи утримується ПДФО з доходу нерезидента?

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума пенсійних внесків у межах недержавного пенсійного забезпечення відповідно до закону, страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), у тому числі, за договорами добровільного медичного страхування та за договором страхування додаткової пенсії, сплачена будь-якою особою - резидентом за платника податку чи на його користь, крім випадків, визначених пп. «а», «б» та «в» пп. 164.2.16 ПКУ.

Статтею 168 ПКУ визначено порядок нарахування, утримання та сплати (перерахування) податку на доходи фізичних осіб до бюджету.

Відповідно до пп. 168.1.1 ПКУ податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов’язаний утримувати податок на доходи фізичних осіб із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену ст. 167 ПКУ. 

Особи, які відповідно до ПКУ мають статус податкових агентів, зобов’язані подавати у строки, встановлені ПКУ для податкового кварталу, податковий розрахунок суми доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, а також суми утриманого з них податку до контролюючого органу за місцем свого розташування (пп. «б» пп. 176.2 ПКУ).

Згідно з Довідником ознак доходів, наведених у додатку до Порядку № 4, сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачена будь-якою особою – резидентом за платника податку чи на його користь, відображається під ознакою доходу «124». 

Враховуючи викладене, сума страхових внесків (в тому числі за договорами довгострокового страхування життя, добровільного медичного страхування) фізичної особи, яка нарахована та сплачена його роботодавцем за свій рахунок на користь такої фізичної особи, включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку відповідно до пп. 164.2.16 ПКУ та відображається податковим агентом у податковому розрахунку за ф. №1ДФ під ознакою доходу «124».

Окрім всього іншого, якщо дохід виплачується у негрошовій формі, слід застосовувати натуральний коефіцієнт.

Згідно із пп. 164.2.17 ПКУ, якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними пп. 164.5 ПКУ.

Відповідно до пп. 164.5 ПКУ під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:

     К = 100: (100-Сп),

де:

  • К - коефіцієнт;
  • Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.

Враховуючи вищевикладене, у разі виплати платнику податку додаткового блага у негрошовій формі сума податку об’єкта оподаткування обчислюється із врахуванням коефіцієнту.

Отже, з доходу нерезидента у вигляді медичної страховки слід утримати ПДФО із застосуванням натурального коефіцієнту та ВЗ.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Страхування , Медицина

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі