Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Як відображаються декретні у звіті №1ДФ?

Як відобразити у розрахунку за ф. №1ДФ лікарняні по вагітності і пологам та зарплату за грудень? Лікарняний з 09.12.2019 по 12.04.2020 рр. Виплата лікарняних відбулася 15.01.2020 року.

За Порядком №4розрахунок за формою №1ДФ заповнюється так:

  • сума нарахованого доходу у графі 3а;
  • сума виплаченого доходу у графі 3;
  • сума нарахованого ПДФО у графі 4а;
  • сума перерахованого до бюджету ПДФО у графі 4.

При цьому, згідно з пп. 169.4.1 ПКУ, якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування, такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Таким чином, у графі 3а розрахунку за IV квартал 2019 року вказується повна сума нарахованих декретних.

Своєю чергою, заробітна плата, що виплачується у встановлені терміни в наступному місяці, повинна бути відображена в податковому розрахунку за той період, у який входить попередній місяць, за який заробітну плату було нараховано.

Тож вважаємо, що за IV квартал підприємство повинно відобразити лише суму нарахованих декретних (графа 3а), а графа 3 буде заповнюватися у кварталі (в даному випадку - І квартал 2020 року), в якому їх фактично було виплачено (оскільки виплата відбулась лише 15-ого числа).

Графи 4а та 4 відповідно не заповнюються, оскільки з допомоги по вагітності і пологам ПДФО (та ВЗ) не утримується.

Щож до суми заробітної плати за грудень, то у разі, якщо вона виплачена у встановлені строки, то її сума відображається з ознакою доходу «101» у IV кварталі 2019 року у повному обсязі у графах 3а та 3 і, відповідно, сума утриманого і сплаченого податку у графах 4а та 4.

Крім того, як роз’яснюють податківці у «ЗІР» (підкатегорія 103.25), у рядку «Військовий збір» відображається загальна сума нарахованого доходу. Отже, сума нарахованих декретних також повинна бути відображена у графах «Загальна сума нарахованого доходу» та «Загальна сума виплаченого доходу» рядка «Військовий збір» розділу ІІ розрахунку №1ДФ у відповідних кварталах (нарахованого у IV кварталі 2019 р., а виплачена у I кварталі 2020 р.).

 

З якою ознакою відображати?

Згідно із Довідником ознак доходів, сума допомоги по вагітності та пологах відображається у податковому розрахунку за формою № 1ДФ за ознакою доходу «128» як соціальні виплати з відповідних бюджетів.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 43 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Станіслав Горбовцов
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Заробітна плата , Лікарняні , Податкова консультація

30 днiв передплати безкоштовно!

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі