Відповідно до пп. 165.1.39 ПКУ з метою оподаткування ПДФО не включаються до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу вартість - у частині, що не перевищує 25% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.
Отже, якщо в 2019 році вартість подарунка, який надається суб’єктом господарювання фізособі, не перевищує 1043,25 грн (4173 грн х 25%), то його вартість не є об'єктом оподаткування ПДФО та військовим збором.
Про це ми вказувати також тут https://news.dtkt.ua/taxation/pdfo/59367
Якщо ж вартість дарунку є більшою за 1043,25 грн, то сума перевищення оподатковується ПДФО 18% (з натуркоефіцієнтом) та 1,5% ВС (без натуркоефіцієнту). Неоподатковувана частина подарунку відображається у формі 1ДФ за кодом «160», а оподатковувана – «126» (ІПК від 27.11.2019 р. N 1559/ІПК/26-15-04-01-18, підкатегорія 103.25 ресурсу «ЗІР»[1]).
Та в будь-якому разі аби відображати дохід в формі 1 ДФ нехай й не оподатковуваного (адже вартість подарунку - квитка менше 1043,25 грн для однієї особи), такий дохід має бути персоніфікований. Якщо персоніфікації немає – то немає що й вказувати у формі 1ДФ.
Податківці у підкатегорії 103.23 ресурсу «ЗІР»[2] роз’яснюють, що якщо під час проведення рекламної акції здійснюється розповсюдження рекламного товару, а споживачами реклами є невизначене коло платників податку, то вартість такого товару не розглядається як дохід фізичних осіб – споживачів таких рекламних заходів та, відповідно, не є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб.
Разом з тим, якщо в період проведення рекламної акції надаються подарунки, отримувачами яких є конкретні особи, то вартість таких подарунків є об’єктом оподаткування податком на доходи фізичних осіб з урахуванням обмежень, встановлених п.п. 165.1.39 ПКУ.
В той же час податківці мовчать щодо невизначеного кола осіб та наявність конкретних фізосіб-отримувачів у роз’яснені щодо роздачі подарункових сертифікатів – та просто констатують: «Якщо юридична особа надає подарункові сертифікати фізичним особам, то вартість таких сертифікатів включається до загального місячного (річного) доходу платника податку як додаткове благо та оподатковується за ставкою 18 відс. у джерела виплати з урахуванням вимог п.п. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу України» (підкатегорія 103.02 ресурсу «ЗІР»[3]).
Вважаємо, що у ситуації, описаній у питанні, ЮО має виконати функції податкового агента у вигляді відображення доходу фізособи у формі 1ДФ за ознакою «160», адже вартість дарунку менше 1043,25 грн (тобто утримання ПДФО та ВС не має місце), якщо коло отримувачів квитків є персоніфіковане. При цьому, не важливо – скористалася подарунком фізособа чи ні.
Якщо ж персоніфіції немає – й відповідно такі квитки роздаються невизначеному колу осіб, то у відображати такі дарунки у формі 1ДФ не потрібно.
[1] Яким чином оподатковується ПДФО та за якою ознакою доходу відображається в податковому розрахунку за ф. 1ДФ вартість подарунків не в грошовій формі, отриманих ФО від ЮО або ФОП?
[2] Чи є об’єктом оподаткування ПДФО вартість подарунків, що роздаються відвідувачам під час проведення рекламної акції?
[3] Яким чином оподатковуються ПДФО подарункові сертифікати, подаровані ЮО на користь ФО?
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити