Відповідно до п. 1.2 Порядку №4 податковий розрахунок (за формою №1ДФ) - документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізосіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Відображення показників у податковому розрахунку ф. №1ДФ здійснюється на підставі відповідних первинних документів та бухгалтерського обліку підприємства за звітний податковий період.
Нагадаємо механізм та принципи заповнення граф 3а та 3 розділу І форми №1ДФ:
- у графі 3а зазначається сума доходу, нарахованого працівнику за звітний квартал, у графі 3 відображається сума доходу, фактично виплаченого працівнику роботодавцем (зазначають у нарахованій сумі);
- заробітна плата зазначається в нарахованій сумі без вирахувань ПДФО та ВЗ, тобто відображають обороти за кредитом рахунку 661;
Тож, графи 3а та 3 слід заповнювати з урахуванням обороту за кредитом 661 рахунку. За дебетом рахунків в цьому випадку дані не зазначаються.
Тож, якщо заробітну плату виплачено своєчасно, то при заповнені форми №1ДФ округлення копійок відображати не потрібно, і має бути так: Показник графи 3а відповідає показнику графи 3, це сума нарахованої зарплати за звітний квартал.
Аалогічно слід заповнювати і розділ ІІ форми №1ДФ, а саме: Загальна сума нарахованого доходу = загальна сума виплаченого доходу= сума заробітної плати до нарахування за звітний квартал без урахувань округлень при виплаті.
Увага!
Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook
Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!
Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.
Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс
Передплатити