Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Форма №1ДФ: як відобразити округлення?

У зв’язку з тим, що було виведено з обороту 1,2 та 5 копійок, зарплату видали на 3 копійки більше. Як відобразити це у формі №1ДФ: з округленнями чи без?

Відповідно до п. 1.2 Порядку №4 податковий розрахунок (за формою №1ДФ) - документ, який свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізосіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Відображення показників у податковому розрахунку ф. №1ДФ здійснюється на підставі відповідних первинних документів та бухгалтерського обліку підприємства за звітний податковий період.

Нагадаємо механізм та принципи заповнення граф 3а та 3 розділу І форми № 1ДФ:

  1. у графі 3а зазначається сума доходу, нарахованого працівнику за звітний квартал, у графі 3 відображається сума доходу, фактично виплаченого працівнику роботодавцем (зазначають у нарахованій сумі);
  2. заробітна плата зазначається в нарахованій сумі без вирахувань ПДФО та ВЗ, тобто відображають обороти за кредитом рахунку 661;

Тож, графи 3а та 3 слід заповнювати з урахуванням обороту за кредитом 661 рахунку. За дебетом рахунків в цьому випадку дані не зазначаються.

Тож, якщо заробітну плату виплачено своєчасно, то при заповнені форми №1ДФ округлення копійок відображати не потрібно, і має бути так: Показник графи 3а відповідає показнику графи 3, це сума нарахованої зарплати за звітний квартал.

Аалогічно слід заповнювати і розділ ІІ форми № 1ДФ, а саме: Загальна сума нарахованого доходу = загальна сума виплаченого доходу= сума заробітної плати до нарахування за звітний квартал без урахувань округлень при виплаті.

Ми писали про це тут та тут.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть БЕЗКОШТОВНУ передплату, перейшовши за посиланням; на час карантину ми даруємо усім нашим читачам три місяці передплати на пакет «Мій асистент».

Читайте консультації та аналітику від редакції без обмежень і будьте здорові!

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
1-ДФ , Заробітна плата , ПДФО , Готівка

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі