• Посилання скопійовано

Путівка на дитину: чий ІПН зазначати в ф. №1ДФ?

Неприбуткова профспілкова організація надає путівки на дітей, віком до 18-ти років, батькам, що є членами такої профспілкової організації та сплачують профспілкові внески. Чий ІПН потрібно зазначати в ф. №1ДФ: батька, який подає заяву про надання такої путівки, чи дитини?

Відповідно до п. 3.1 Порядку №4 у графі 2 «Податковий номер або серія та номер паспорта» відображається реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія та номер паспорта фізособи (для фізособи, яка має відмітку в паспорті про право здійснювати будь-які платежі за серією та номером паспорта), про яку надається інформація в формі №1ДФ.

Своєю чергою, згідно з пп. 162.1 ПКУ платниками податку є:

  • фізична особа - резидент, яка отримує доходи як з джерела їх походження в Україні, так і іноземні доходи;
  • фізична особа - нерезидент, яка отримує доходи з джерела їх походження в Україні;
  • податковий агент.

Але хто в цьому випадку отримує дохід: дитина, на яку оформлена путівка, чи її батьки, які цю путівку отримують від профспілкової організації?

З боку податківців наразі маємо роз’яснення з «Вісника», у якому вони зазначають, що у разі надання путівки податковим агентом дитині, батько якої є членом профспілкової організації відповідно до норм пп. 165.1.35 ПКУ, зокрема, путівки на відпочинок, оздоровлення та лікування дитини, віком до 18 років, у формі №1ДФ відображається РНОКПП такої дитини.

З одного боку, це правильно – дитина може бути отримувачем доходу, а її батьки в цьому випадку виступають як законні представники такої дитини. Саме для цього кожна дитина реєструється як платник податку з доходів. Адже фізособа - платник податків незалежно від віку (як резидент, так і нерезидент), для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків, та яка не включена до Державного реєстру, зобов'язана особисто або через законного представника чи уповноважену особу подати відповідному контролюючому органу облікову картку фізичної особи - платника податків, яка є водночас заявою для реєстрації в Держреєстрі, та пред'явити документ, який посвідчує особу (пп. 70.5 ПКУ).

З іншого боку, за пп. 165.1.35 ПКУ не включаються до оподатковуваного доходу ФО платника податку вартість путівок на відпочинок платника податку та/або його дітей віком до 18 років, які надаються йому безоплатно або із знижкою (у розмірі такої знижки) професійною спілкою, до якої зараховуються профспілкові внески платника податку - члена такої професійної спілки, створеної відповідно до законодавства України, або за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Тож вважаємо, що наведене вище роз’яснення є не зовсім коректним, адже фактично путівку на оздоровлення дитини отримує працівник – член профспілки і саме за його заявою. Тобто це і є той самий платник податку, про якого йде мова у пп. 165.1.35 ПКУ. Тому, на нашу думку, у розрахунку за формою №1ДФ необхідно відображати саме ІПН працівника (одного з батьків), який фактично отримує путівку на дитину, віком до 18-ти років (з ознакою доходу 156 «Вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування на території України»).

Однак зважаючи на те, що чітко це питання у законодавчих актах не визначено, варто отримати у податківців власну ІПК з цього питання і діяти саме за нею.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Станіслав Горбовцов

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202451
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024186
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4864
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436