Головна Усі консультації Оподаткування ПДФО

Податкова знижка на навчання дитини: чи мають право її отримати батьки?

Чи має право на податкову знижку один з батьків в 2019 р., який оплачував навчання дитини в 2018 р., якщо договір на навчання укладений між ВУЗом і дитиною (квітанція на оплату теж на ім'я дитини)?

     Запитання: 

Чи має право на податкову знижку один з батьків в 2019 р., який оплачував навчання дитини в 2018 р., якщо договір на навчання укладений між ВУЗом і дитиною (квітанція на оплату теж на ім'я дитини)? Дитина не працювала. У 2018 р. отримали податкову знижку за 2017 р., а в 2019 р. відмовлено через недотримання вимоги: "платіж за навчання здійснено безпосередньо особою, яка звертається за податковим кредитом і з якою укладений договір".

 

Відповідь:

Відповідно до пп. 166.3.3 ПКУ платник податку має право включити до податкової знижки фактично здійснені ним протягом звітного податкового року витрати у вигляді суми коштів, сплачених платником податку на користь вітчизняних закладів дошкільної, позашкільної, загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та вищої освіти для компенсації вартості здобуття відповідної освіти такого платника податку та/або члена його сім’ї першого ступеня споріднення.

Членами сім’ї фізособи першого ступеня споріднення для цілей розд. IV ПКУ вважаються її батьки, її чоловік або дружина, діти такої фізичної особи, у тому числі усиновлені (пп. 14.1.263 ПКУ).

Законом №1797-VIII, який набрав чинності 01.01.2017 р., скасовано вимогу щодо права платника податків на податкову знижку за навчання члена його сім’ї першого ступеня споріднення, лише у разі, якщо такий член сім’ї не одержує заробітної плати. 

При цьому до податкової знижки включаються фактично здійснені протягом звітного податкового року платником податку витрати, підтверджені відповідними платіжними та розрахунковими документами, зокрема, квитанціями, фіскальними або товарними чеками, прибутковими касовими ордерами, копіями договорів, що ідентифікують продавця товарів (робіт, послуг) і їх покупця (отримувача). При цьому у зазначених документах обов’язково повинно бути відображено вартість таких товарів (робіт, послуг) і строк їх продажу (виконання, надання) (пп. 166.2.1 ПКУ).

Відповідно до Закону №2346 платник – це особа, з рахунку якої ініціюється переказ коштів або яка ініціює переказ шляхом подання/формування документу на переказ готівки разом із відповідною сумою коштів. Суб’єктами правових відносин, що виникають при здійсненні переказу коштів, є учасники, користувачі (платники, отримувачі) платіжних систем (ст. 5 Закону № 2346).

Отже, якщо в документах на переказ коштів в даних платника зазначено дані дитини, то така особа є ініціатором переказу коштів.

Враховуючи викладене вище, незалежно від того, працює чи ні дитина, яка за даними документів на переказ коштів здійснювала витрати на навчання, батьки такої дитини не мають право на податкову знижку.

Доступ до повного тексту цієї консультації можливий лише для передплатників електронного або паперового «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, перейшовши за посиланням;  вартість мінімального пакету «Мій асистент» становить лише 36 грн на місяць.

Дякуємо за розуміння.

Автор:
Галина Казначей
Джерело
«Дебет-Кредит»
Рубрика:
Оподаткування / ПДФО
Теги:
ПДФО , Податкова знижка , Навчання

Коментарі: 0

Новини по темі

Консультації по темі