• Посилання скопійовано

Надання податкової соцпільги одинокому батьку трьох дітей

Батько має трьох дітей. Він зазначений у свідоцтві про народження цих дітей, але у шлюбі з матір'ю цих дітей ніколи не був (відмітка в паспорті відсутня), мешкає з дітьми (є довідка з ОСББ, що діти мешкають з батьком), а дружина їх покинула. Чи можливо в цьому випадку застосувати соцпільгу у розмірі 150%?

Згідно з пп. 169.1.3 ПКУ платник податку, який є одинокою матір’ю (батьком), вдовою (вдівцем) або опікуном, піклувальником, має право на податкову соціальну пільгу у розмірі 150% суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 ПКУ (у 2019 році – 1440,75 грн), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років.

Правила подання платником ПДФО документів для отримання (застосування) податкової соціальної пільги, на яку він має право згідно з ПКУ, визначено Порядком №1227.

Платник податку подає роботодавцю заяву про застосування пільги за встановленою Державною податковою службою формою (п. 2 Порядку №1277).

Згідно з п. 5 Порядку №1277 для застосування пільги з підстав, передбачених у пп. 169.1.2169.1.3 і 169.1.4 ПКУ, крім заяви про застосування пільги одинока матір, батько, вдова, вдівець або опікун, піклувальник, які мають дитину (дітей) віком до 18 років, подають:

  1. копію свідоцтва (дубліката свідоцтва) про народження дитини (дітей) або документ із зазначенням відомостей про батька дитини в Книзі реєстрації актів цивільного стану, чи документи, які підтверджують вік дитини (дітей), затверджені відповідним органом країни, в якій іноземна фізособа - платник податку постійно проживав (проживала) до прибуття в Україну;
  2. копію паспорта.

Одиноким батьком вважається особа, яка на момент застосування роботодавцем пільги, визначеної пп. «а» пп. 169.1.3 ПКУ, маючи дитину (дітей) віком до 18 років, не перебувають у шлюбі, зареєстрованому згідно із законом.

Враховуючи вищевикладене, батько має право на застосування податкової соціальної пільги у розмірі 150% суми пільги, яка визначена пп. 169.1.1 ПКУ (у 2019 році – 1440,75 грн), у розрахунку на кожну дитину віком до 18 років, за умови дотримання процедур, зазначених пп. 169.4.1 ПКУ та наданням відповідних підтверджуючих документів.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Галина Казначей

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»