• Посилання скопійовано

Закупівля продукції тваринництва у фізосіб

ФОП-платник ІІ групи ЄП здійснює закупівлю у населення шкіри кроликів, лисиць тощо. Як правильно оформити первинні документи? Які документи має пред'явити здавач у 2019 році? У якому випадку виникають зобов'язання зі сплати ПДФО та військового збору?

При закупівлі продукції тваринництва діють інші правила, ніж при закупівлі продукції рослинництва.

Відповідно до пп. 165.1.24 ПКУ, при продажу власної продукції тваринництва груп 1-5, 15, 16 та 41 УКТ ЗЕД, отримані від такого продажу доходи:

  1. не є оподатковуваним доходом, якщо їх сума сукупно за рік не перевищує 50 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року. Такі фізособи здійснюють продаж зазначеної продукції без отримання довідки про наявність земельних ділянок;
  2. у разі, коли сума отриманого доходу протягом року перевищує встановлений розмір, фізособа зобов’язана надати контролюючому органу за місцем податкової адреси довідку про самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, що видається у довільній формі сільською, селищною, міською радою або радою об’єднаних територіальних громад, що створена згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, за місцем податкової адреси (місцем проживання) власника продукції тваринництва:
  • якщо довідкою підтверджено вирощування проданої продукції тваринництва безпосередньо платником податку, оподаткуванню підлягає дохід, що перевищує 50 розмірів мінімальної зарплати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року;
  • якщо фізособою не підтверджено самостійне вирощування, розведення, відгодовування продукції тваринництва, доходи від продажу якої він отримав, такі доходи підлягають оподаткуванню на загальних підставах.

Отже, фізособі потрібно дотримуватися таких вимог:

  • у випадку продажу тільки власної  продукції тваринництва подавати довідку про наявність земельних ділянок податковому агенту не потрібно;
  • здійснювати продаж товарів групи УКТ ЗЕД, зазначених у пп. 165.1.24 ПКУ, зокрема, група 41 УКТ ЗЕД - це шкури необроблені (крім натурального та штучного хутра) і шкіра вичинена;
  • у 2019 році річний неоподатковуваний дохід від продажу становить - 208 650 грн;
  • якщо у 2019 році дохід за рік перевищує 208 650 грн, то фізособа повинна підтвердити самостійне вирощування продукції довідкою довільної форми від сільради. У цьому випадку оподаткуванню ПДФО та військовим збором підлягає дохід, який перевищує граничну суму;
  • якщо походження продукції не підтверджено, то у випадку перевищення граничної суми доходу, такі доходи повністю підлягають оподаткуванню ПДФО та військовим збором.

Із зазначених вимог, робимо висновок, що податковий агент (особа яка закуповує продукцію) повинен відобразити нарахований та виплачений дохід у формі №1ДФ з ознакою доходу "179" (без утримання податків). ПДФО та військовий збір сплачує фізособа самостійно і декларує такі суми у своїй декларації про майновий стан.

Отже, під час закупівлі продукції податковий агент, зокрема, ФОП-платник ЄП ІІ групи, зацікавлений підтвердити свої дії щодо неутримання ПДФО та військового збору при випалаті доходу фізособі за такою операцією. А саме відобразити у формі №1ДФ з відповідною ознакою доходу.

Таку операцію можна оформити двосторонніми актами:

  • закупівельним актом, який застосовується у випадках, коли сільгосппродукція придбавається в однієї особи (форма затверджена наказом Мінекономіки №157, додаток 5 є рекомендованим, але можна розробити власну форму);
  • закупівельними відомостями (затвердженої форми такої відомості також не має, проте цей документ належить до касових документів згідно з пп. 11 п. 3 Положення №148).

У цих документах потрібно вказати прізвища здавальників, їх адреси, обсяги зданої продукції, зокрема, УКТ ЗЕД (щоб забезпечити підтвердження щодо неутримання ПДФО та військового збору), а також суму виплаченої готівки.

Увага!

Тепер ви можете читати бухгалтерські новини від «Дебету-Кредиту» у Telegram та VIBER, а обговорювати їх – у найбільшій групі бухгалтерів на Facebook

Приєднуйтесь і дізнавайтесь найважливіші новини першими!

Доступ до цієї консультації можливий лише для передплатників «Дебету-Кредиту». Якщо ви передплатник, будь ласка, авторизуйтесь.

Або оформіть передплату, вартість пакету «Мій асистент» становить лише 116 грн/міс

Передплатити

Автор: Олена Водоп`янова

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»

  • Як оподаткувати оплату тренінгу та харчування для працівників?
    Підприємство оплатило контрагенту послуги з тренінгу для своїх працівників, а також вартість кави-брейків (без порцій) та обідів (15 порцій) і вечерь (15 порцій). Чи виникає у такій ситуації додаткове благо? Якщо так, то що саме буде додатковим благом і коли його слід оподаткувати?
    19.11.202454
  • Як оподаткувати ПДФО та ВЗ інфляційне збільшення суми боргу?
    Згідно з рішенням суду з банку на користь фізособи підлягає стягненню: проценти за договорами банківського вкладу; інфляційне збільшення суми боргу; три відсотки річних від простроченої суми боргу. Як ці суми оподатковуються ПДФО та ВЗ?
    12.11.2024187
  • Як виправити помилку, якщо утримали військовий збір за ставкою 5% замість 1,5%
    Зі зарплати працівників за І половину жовтня було утримано ВЗ за ставкою 5% і перераховано до бюджету. Чи можна зі зарплати за ІІ половину жовтня повернути працівникам кошти та не перераховувати ВЗ до бюджету? А в листопаді теж не доплатити до бюджету та перерахувати вже правильно, якщо буде підписаний закон?
    07.11.20241 4974
  • Компенсація фізособам послуг нотаріуса
    ТОВ в рамках виконання договору компенсації збитків, завданих у зв'язку з відселенням громадян із санітарно-захисних зон, компенсує таким особам (непрацівникам) вартість нотаріальних послуг (громадяни самостійно оплачують вартість послуг нотаріуса та надають Товариству документи, що підтверджують оплату таких послуг). Чи підлягатиме оподаткуванню ПДФО та ВЗ така компенсація?
    07.11.202423
  • Оподаткування ПДФО, ВЗ та ЄСВ наданого харчування сільгосппідприємством працівникам
    Сільгосппідприємство надає своїм працівникам харчування, із зарплати працівників утримують тільки вартість продуктів. Решта витрат (амортизація, зарплата працівників їдальні тощо) включається у собівартість реалізації сільгосппродукції. Чи виникає у працівників додаткове благо на таку решту? Чи оподатковується воно ПДФО, ВЗ і ЄСВ?
    05.11.202436