Наразі податківці мають позицію, що у разі, якщо фізособою-працівником придбання товарів здійснено не за рахунок попередньо виданих юрособою (роботодавцем) коштів під звіт, а за рахунок власних коштів, то наступна компенсація йому таких коштів розглядається як дохід, виплачений такій особі за реалізовані (продані) товари. Відповідно, така сума включається до загального місячного (річного) оподаткованого доходу такої фізособи як інші доходи та оподатковується ПДФО та військовим збором на загальних підставах.
При цьому, як роз’яснюють податківці у ІПК від 23.02.2018 р. №765/6/99-99-12-02-03-15/ІПК у ф. №1ДФ така сума компенсації відображається як інші доходи під ознакою доходу «127».
Проте така позиція податківців доволі спірна (детально ми це розглядали тут, тут та тут) і, на думку автора, жодного доходу в цьому випадку не виникає, а отже, відображати суму компенсації в №1ДФ не потрібно. Відображенню підлягає лише сума коштів, яка видана на відрядження aбо під звіт (y тoмy числі надміру витрачена).
Отже, щодо відображення компенсованої суми директору необхідно керуватися тим, чи погоджується підприємство з позицією податківців. Якщо так, то в такому випадку така сума відображається у розрахунку з ознакою «127», якщо ж ні, то тоді підприємство повинно бути готовим відстоювати свою позицію в судовому порядку, а у формі №1ДФ така сума не відображається.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись