• Посилання скопійовано

Придбання телефону за власні кошти та оплата спортзалу для працівника: які наслідки з оподаткування?

Працівник придбав телефон за власні кошті, про що склав авансовий звіт. Чи потрібно сплатити ПДФО та військовий збір щодо такої операції? Працівнику також оплачено спортзал. На цю оплату отримано податковий кредит. Чи потрібно сплатити ПДФО, військовий збір та нарахувати умовні зобов’язання з ПДВ?

Щодо першого питання податківці переконані, що в цьому випадку потрібно сплачувати ПДФО та військовий збір. Попри рішення адмінсудів та Верховного Суду, податківці продовжують наполягати на сплаті ПДФО та військового збору в таких випадках. Докладніше про все це – у наших новинах тут та тут>>

Отже, в даному випадку кожне підприємство має самостійно вирішувати – чи йому діяти за вказівками ДФСУ, чи враховувати позицію судів та бути готовими відстоювати її під час перевірок.

Щодо другого питання зазначимо, що оплата спортзалу для працівника – це його додаткове благо у негрошовій формі на підставі пп. «е» пп. 164.2.17 ПКУ. Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, то сума ПДФО обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ПКУ – з «натуральним» коефіцієнтом. Військовий збір обчислюється без застосування п. 164.5 ПКУ.

Відповідно до пп. «г» п. 198.5 ПКУ підприємство - платник ПДВ зобов'язане нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ у разі, якщо придбані послуги використані в операціях, що не є господарською діяльністю такого платника ПДВ. У даному випадку оплата спортзалу для працівника не є госпдіяльністю його роботодавця, а отже, на вартість такої оплати потрібно нарахувати податкові зобов’язання з ПДВ.

Більш докладно про це читайте у наших публікаціях туттут та тут>>

З метою оподаткування податком на прибуток сума оплати вартості спортзалу (без врахування ПДВ) та сума нарахованих зобов’язань з ПДВ включаються до складу інших операційних витрат Дт 949 Кт 631, 641/ПДВ та зменшують фінрезультат до оподаткування.  Коригування фінрезультату для даного випадку нормами ПКУ не передбачені, а пп. 140.5.10 ПКУ  в даному випадку не діє, адже там є виключення для фізосіб.

Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!

Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!

Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.

Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.

Зареєструватись

Автор: Єгорова Юлія

Джерело: «Дебет-Кредит»

Рубрика: Оподаткування/ПДФО

30 днiв передплати безкоштовно!Оберiть свiй пакет вiд «Дебету-Кредиту»
на мiсяць безкоштовно!
Спробувати

Усі консультації рубрики «ПДФО»