Святковий день у відрядженні
У даному випадку необхідно зважати на те, чи здійснював працівник у такий святковий день виконання покладених на нього обов’язків у відрядженні, чи ні.
Якщо працівник спеціально відряджений для роботи у вихiднi або святковi й неробочi днi, то компенсацiя за роботу в цi днi виплачується вiдповiдно до чинного законодавства.
Отже, якщо в наказi про вiдрядження працiвника зазначено, що виконання ним роботи у вiдрядженнi проводитиметься у вихiднi чи святковi (неробочi) днi, то компенсацiя за роботу в цi днi виплачується згiдно зi ст. 107 КЗпП, за якою робота у святковий (неробочий, вихiдний) день оплачується у подвiйному розмiрi. При цьому, в табелі обліку робочого часу такий день повинен бути відмічено як робочий (перебування у відряджені).
У випадку, якщо працівник у святковий день, хоч і знаходився у відрядженні, однак роботу не здійснював (відпочивав), то в такому випадку компенсація за такий день не передбачається, оскільки фактично працівник відпочивав. У табелі відповідний день відображається не як день перебування у відрядженні, а як святковий день.
Та незалежно від того, чи здійснювалася робота працівником у святковий (вихідний день), чи ні, добові повинні бути виплачені за весь час перебування працівника у відрядженні.
Курсові різниці
Якщо працівник не отримував аванс на відрядження, у такому випадку витрати понесені у іноземній валюті перераховуються у гривню за курсом НБУ на дату затвердження авансового звіту. Якщо ж аванс працівником було отримано, то при затвердженні авансового звіту, витрати в іноземній валюті в обсягах отриманого авансу перераховуються у гривню за курсом НБУ на дату отримання такого авансу.
При цьому, сума курсової різниці, що може виникнути при погашені працівнику коштів не є доходом такого співробітника, а є компенсацією понесених витрат. Отже, сума позитивної курсової різниці за розрахунками з працівником не є об’єктом оподаткування ПДФО, оскільки фактично підприємство погашає кошти, які воно повинно видати працівнику в іноземній валюті.
Бухоблік
При затверджені авансового звіту у підприємства перед працівником виникає кредиторська монетарна заборгованість, по якій необхідно розраховувати курсові різниці. Якщо курс НБУ зростає, відображають витрати записом Дт 945 Кт 372, а якщо він знижується — дохід кореспонденцією Дт 372 Кт 714. Однак можливий варіант і відображення таких курсових різниць у складі субрахунку 719 «Iнші доходи від операційної діяльності» або субрахунку 949 «Iнші витрати операційної діяльності».
Щодо оформлення авансового звіту на закордонне відрядження ми писали тут>>
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись