У даному випадку у працівника виникає додаткове благо.
Додаткові блага - кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розд. IV ПКУ) (пп. 14.1.47 ПКУ).
До бази оподаткування включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих платнику податку в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання, крім випадків, коли таке надання зумовлено виконанням платником податку трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачено нормами колективного договору або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. «а» пп. 164.2.17 ПКУ).
Враховуючи вищезазначене, оплату за працівника вартості утримання дітей у приватному дитячому садку слід вважати додатковим благом.
У звіті за ф. №1ДФ додаткове благо працівника відображається з ознакою «126».
Зверніть увагу щодо застосування натурального коефіцієнту.
Якщо працівнику надаються гроші готівкою і він в подальшому ними розраховується за послуги дитячого садку, то у такому випадку натуральний коефіцієнт не застосовується. При цьому ПДФО та військовий збір сплачуються у строки, передбачені пп. 168.1.4 ПКУ.
А якщо підприємство самостійно сплачує кошти на рахунок дитячого садка за послуги, то тут виникає необхідність використання натурального коефіцієнту.
Оскільки, під час нарахування (надання) доходів у будь-якій негрошовій формі базою оподаткування є вартість такого доходу, розрахована за звичайними цінами, правила визначення яких встановлені згідно з цим Кодексом, помножена на коефіцієнт, який обчислюється за такою формулою:
К = 100 : (100 - Сп),
- де К - коефіцієнт;
- Сп - ставка податку, встановлена для таких доходів на момент їх нарахування.
Ставка ПДФО
|
Натуральний коефіцієнт |
18 % |
1, 219512 |
Також з цієї суми слід утримати ВЗ. Відповідно до пп. 1.2 п. 16-1 підрозділу 10 розд. XX ПКУ об’єктом оподаткування збором є доходи, визначені ст. 163 ПКУ.
Згідно з п. 163.1 ПКУ об’єктом оподаткування резидента є:
- загальний місячний (річний) оподатковуваний дохід;
- доходи з джерела їх походження в Україні, які остаточно оподатковуються під час їх нарахування (виплати, надання).
При цьому ПДФО та військовий збір сплачуються одночасно з оплатою коштів в оплату послуг дитячого садка.
Найкращі консультації – тепер у Telegram та Viber!
Читайте відповіді «Дебету-Кредиту» на найцікавіші та найактуальніші запитання у популярних месенджерах!
Доступ до цього матеріалу можливий лише для зареєстрованих користувачів. Якщо ви вже зареєстровані на нашому сайті — будь ласка, авторизуйтесь.
Або зареєструйтесь , прямо зараз, це не вимагає ваших персональних даних і займе не більше однієї хвилини.
Зареєструватись